Skocz do zawartości

Black Water - 240L


DarekJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W niedalekiej przyszłości zamierzam założyć akwa 240l czarne wody Amazonki.

Chciałbym by pływały w nim skalary, kirysy, ramirezy/kakadu, byc może parka zbrojników niebieskich + jakaś ławica kąsaczy.

Pytanie brzmią:

w jakich ilościach te rybcie?

Czy moga one przbywać w jednym akwarium?

Czy do tej obsady nadaje się duch amazoński?

Jaką ławiće z łatwo dostępnych rybek proponujecie? Poza neonami. Mogą być np zwinniki blehera?

 

akwa będzie prowadzone na wodzie kranowej, bez roślin (poza pistią) z pewną ilością gałęzi, liści, korzeni i będzie raczej odkryte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalary - tak ( ja mam 6 szt w 240l) docelowo 4 szt

ramirezy - tak ( mam 2 pary)

kakadu - miałam harem, ale goniły się z ramirezami więc albo ramirezy albo kakadu

 

kąsaczowate np: zwinnik blehera lub jarzeniec (mam jarzeńce - 12 szt chcę dokupić jeszcze z 6 )

kiryski - z 6 szt spokojnie możesz dać

 

zamiast zbrojników może kup otoski z 6 szt - bardziej pożyteczne są

 

na temat ducha się nie wypowiadam - nie mam i nie miałam tej rybci

 

Moja "rada" wynika z własnych obserwacji rybek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być akwarium odkryte bez nawet szyby nakrytej z góry, to bałbym się trochę o kiryski, które płynąć zaczerpnąć powietrza niczym pocisk w górę czasami wypadają z akwarium, neony również mają tendencję do wyskakiwania. P. Kakadu to nie Czarne tylko białe wody, Ramirezy również nie są z BW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mszt: dopiero zaczynam czytać na temat BW i jeżeli osmieszyłem się pisąc to co zacytowałaś no to trudno. Nie ukrywam, że w tym temacie jestem zielony.

Kirysek: masz rację, akwa będzie chyba z pokrywą ale jeszcze mam dużo czasu do namysłu. Tak ramirezy nie są z BW ale z tego co widzę na forach z powodzeniem sa trzymane w takich zbiornikach stąd moje pytanie.

anija277: dzięki za podanie liczb.

Na razie chciałem się tylko dowiedzieć czy te rybki mogą byc trzymane w jednym zbiorniku. Skoro moga być to poczytam dalej i jak by co to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie ośmieszyłeś się, bez przesady. Po prostu chciałam Cię ostrzec przed potencjalnym problemem, bo skoro nie bedzie roślin a woda kranowa, to związki azotu mogą Ci sie dać we znaki. Przy wodzie kwaśniej i miękkiej są one znacznie mniej groźne.

 

A wracając do obsady (coby mnie moderacja znowu nie ochrzaniła :mrgreen: ) - duch amazoński nadaje się do tego litrażu, ale czytałam, że powinien byc trzymany w akwariach zarośniętych, z dużą ilością kryjówek. Podobno w zasadzie nie jest agresywny, ale może zjadać małe rybki, więc z trzymanie go kąsaczowatymi może się dla nich smutno skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja na twoim miejscu podarowałbym sobie ducha. Te rybsko rośnie do 0,5m i może Ci w nocy zrobić niezłą awanturę z kąsaczkowymi. Jeśli chodzi o tą kranówę to tak ale Specjaliści polecają do kranówy filtr UV który eliminuje drobnoustroje i inne małe bakterie które mogą zagrozić twoim rybkom. W naturze nie ma tych bakterii dlatego jest to ważne... Co do składu to polecam zwinniki czerwonouste (blehera też) piękne rybki i sam planuje z nich zrobić stadko do 30szt w 375l. fajne są też meeki i ziemiojady. A te skalary to altumy będziesz miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...