Skocz do zawartości

[30l] Mcharium + krewetki + rybki


Cichy9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki będą, obiecuję.

 

A podzielę się z wami jedną nowością, chodziłem dziś po zoologach w moim mieście i jestem w szoku, krewetki kosztują 16zł/ sztukę....na allegro zapłacę za sztukę 2zł, więc mija się z celem kupowanie w sklepie. A jak myślicie, gdybym miał nadmiar, to w zoologu odkupią je ode mnie, czy raczej będą chcieli za free?

 

Świderków także nie wpuszczę wcześniej, choćbym nawet chciał, z przyczyn oczywistych- nie ma ich nigdzie w moim mieście, są tylko ampularie i zatoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie mieszkasz, ale 16 zł to za dużo. w sklepach w Gdańsku widuję zwykle po 10 zł sztuka. redki bywają po 8 zł, a amano nawet po 6 zł. ta cena z allegro 2 zł, to jest od prywatnej osoby, która nie za bardzo ma co robić z krewetkami bo się mnożą szybko i redki faktycznie na allegro po tyle można dostać. taki kontrast, miedzy ceną symboliczną a ceną wywindowaną :) co do kupowania przez sklep, to po prostu zapytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest straszna, a ja właśnie mocze korzeń do akwa, zrobiła się w misce ładna herbatka, korzeń utonął od razu o co się trochę martwiłem. Teraz moczy się tylko po to by przestał robić "herbatkę"

 

Powiedzcie mi jeszcze co zrobić z podłożem, bo mam straszny dylemat. Potrzebuję czegoś w czym będą dobrze rosły roślinki, a zarazem będzie ladnie wyglądało i dobrze komponowało się z mchami i lokatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzeń możesz wygotować, to zgubi szybciej większą ilość koloru.

krewetki ładnie wyglądają na czarnym bazaltowym żwirku. często osoby świeżo zakładające krewetkarium decydują się na piasek. nie jest do dobry wybór, słabo rosną rośliny, trudno się czyści i słabo widać na nim krewetki. do bazaltowego podłoża możesz zrobić małą plażyczkę z piasku (jeśli nie boisz się trudności z czyszczeniem i tego ze po jakimś czasie się pomiesza, jeśli nie będzie przegródki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego akwarium nadają się krewetki, lub bojownik. Inne rybki będą się męczyły w takim litrażu... Możesz mieć kilka krewetek i do nich bojownika, lub krewetki i np. 2 żabki akwariowe, mogą być też ślimaki. Inna ryba niż bojownik będzie się tam męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monta --> przecież są już 4 strony tego tematu! zapewne go nie przeczytałaś wcale, a tak się robić nie powinno. na forum nie ma sensu powtarzać rzeczy które już zostały powiedziane przez innych wcześniej. autor tematu zdecydował się właśnie na zestaw bojownik plus krewetki i miał kilka dodatkowych pytań po drodze, a Ty odpowiadasz na pierwszy post. bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, a nie chcę zakładać nowego tematu. Chodzi mi o kwarantannę roślin. Jak wszyscy wiemy, rośliny w zoologach nie są przystosowane do życia w całkowitym zanurzeniu, ze względu na rodzaj uprawy. Kupiłem wczoraj dwie gałęzatki w zoologu, jednak były one całkowicie zanurzone w wodzie i leżały w tym akwarium już dość długi czas, więc czy potrzeba jest kwarantanna jeszcze u mnie w domu? Rośliny leżą w misce z wodą od wczoraj, woda ma temp. zbliżoną do pokojowej, w miarę regularnie robię im podmiany wody. Z gałęzatek wydziela się natomiast jakiś dziwny pył, osiadający na dnie miski. Czy mogę je wpuścić do akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwarantanny się nie robi żeby przystosowywać rośliny tylko bardziej żeby nie przywlec jakiegoś syfu albo ślimaków do akwarium. wypłucz tą gałęzatkę porządnie wyciskając delikatnie jak gąbkę i możesz "wpuszczać" ;) tam w środku w gałęzatce gromadzi sie trochę śmieci czasami ale nie wyjmiesz tego bez rozrywania, więc jeśli chcesz mieć całą kulkę to porządne płukanie z wierzchu i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, chcę się po prostu upewnić. Przyszło mi do głowy, by do bojownika i krewetek dorzucić może parkę otosków? Co o tym sądzicie? Czy to już będzie przesada? Wydaje mi się, że moje akwa może być dla nich zbyt małe...dlatego pytam, bo dane na ten temat są dość rozbieżne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z krewetkarium zrobiło się akwarium z bojownikiem i 3 kiryskami, mocno zarośnięte roślinnością :) Czegoś mi w nim brakuje, dlatego postanowiłem jednak wrócić do koncepcji z krewetkami. Pytanie tylko, czy w ogóle mogę dołożyć je do mojego akwarium i jeśli tak to w jakiej liczbie maksymalnie (wiadomo, że przy sprzyjających warunkach i tak się rozmnożą) jeśli mam 1 bojownika i 3 kiryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...