Skocz do zawartości

Molinezja balonowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak samo jak zwykłe molinezje.

Zdrowy samiec w akwarium i samica = młode.

Wyjątek - tragiczne warunki w akwa.

 

Coś o tych rybach.

To odmiana zwykłej molinezji, po prostu z wielkim skrzywieniem kręgosłupa.

Wyhodowana i sprzedawana dla zysku.

Mi się osobiście chore ryby nie podobają i nie polecam.

 

PS: chyba że jest taka sytuacja że przez skrzywienie nie można rozmnożyć 2ch balonowych [tak jak to jest z dwoma mieczykami weloniastymi], jak tak jest to zwracam honor.

 

 

Edycja: Michał84, o to mi dokładnie chodziło z mieczykami weloniastymi, źle to tylko w słowa ubrałem xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.To odmiana zwykłej molinezji, po prostu z wielkim skrzywieniem kręgosłupa.

Wyhodowana i sprzedawana dla zysku.

Mi się osobiście chore ryby nie podobają i nie polecam.

 

2.PS: chyba że jest taka sytuacja że przez skrzywienie nie można rozmnożyć 2ch balonowych [tak jak to jest z dwoma mieczykami weloniastymi], jak tak jest to zwracam honor.

1.Ja słyszałem że została otrzymana z molinezji żaglopłetwej i to by miało sens ponieważ nawet są bardziej podobne z kształtu płetw i barw do molinezji żaglopłetwych a poza tym balonowe są zazwyczaj sprzedawane wraz z żaglopłetwymi a nie osrosłupymi,kto chodzi dużo po sklepach ten to dostrzeże.

2.Mieczykom uniemożliwia rozmnażanie wydłużone gonopodium a nie skrzywienie....

 

Balonowe molinezje to chore ryby,a próbując je rozmnażać nie jesteśmy lepsi od tych chciwych sprzedawców.Młode będą cierpieć,zanim je rozmnożysz pomyśl czy też byś chciał być takim garbatym karłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy aż tak cierpią :?:

 

 

Ja mam parkę i trzymają się świetnie, więc nie rozumiem.

 

cierpią cierpią...a inni na tym kasę trzepią, pomyśl sobie jakbyś ty miał taki wielki "guz" na plecach przez skrzywienie kręgosłupa... przeżyłbyś i zachowywałbyś się normalnie dla kogoś kto oglądałby Cię zza szyby akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale każde ryby cierpią żyjąc w akwarium, a nie w swoich naturalnych warunkach. To samo można powiedzieć o skalarach, też są takie strasznie spłaszczone. Naprawdę nie rozumiem. :|

 

A i jeszcze jedno pytanie, samiec ma taki duży żagiel czy samica :?:

hehe... środowisko naturalne - skalary - takie są normalnie [i wiele innych gatunków] i doskonale sobie dają rade w życiu, cecha przystosowania-dominująca

 

molinezja balonowa - środowisko naturalne - nie występują bo by sobie rady nie dały - cecha zrobiona przez hodowców-recesywna, dla €...

Zgadzam się że ryba ma najlepiej w naturalnym środowisku, ale jak już mamy je w akwariach to zapewniajmy im najlepsze warunki i nie hodujmy, że tak się wyrażę kalekich ryb. Heh a cytat z pewnego forum "zmutowane potworki" :)

 

Samiec i samica mogą mieć różne żagle.

Płeć rozpoznajemy po płetwie odbytowej, u samca jest przekształcona w gonodpedium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie da się parę sztuk !!!! Albo wszystkie albo nie podejmuj się rozmnażania rybek . Skoro chcesz je już od razu uśmiercać. Bo w sklepie nie zawsze ci je przyjmą!Pytałeś się chociaż czy będziesz miał zbyt na nie ? Zastanawiałeś się tak naprawdę w jakim celu chcesz je rozmnażać ? Atreyu już ci wyżej napisał ile może być sztuk narybku. Zastanów się nad tym!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzywienie kręgosłupa powoduje problemy z poruszaniem się i różnego rodzaje bóle,a jak dodać do tego skarłowacenie....tak jest u ludzi ale co tam,to przecież TYLKO RYBY i nic nie czują!Chcesz takiego życia dla swoich przyszłych rybek?to świadczy o tobie samym,nie patrzysz na dobro swoich ryb za które bierzesz przecież odpowiedzialność,górę bierze twój egoizm bo ty tak chcesz.

Wiesz niczym się nie różnisz od tych którzy tworzą takie kalekie mutanty jak pielęgnica papuzia czy welon teleskop.

Powodzenia w pseudo-hodowli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...