Skocz do zawartości

Przygotowanie wody do podmian


ekspres
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koniecznie muszą być otwarte, aby chlor mógł wyparować.

 

Z wodą do podmian nie czekamy 2 tygodnie bo to nie ma najmniejszego sensu...

Zakładam że chciałeś wytworzyć tam cykl azotowy ale to nie ma sensu w wodzie do podmian... większość bakterii znajduje się w filtrze i podłożu... no i wymagają tlenu do życia a w samym pustym baniaczku wiadomo...

 

24, max 48 godzin i podmieniamy ;)

i to daje najlepszy efekt i najmniej związków azotu w wodzie ;)

Dwa tygodnie to jak sobie chcemy pierwotniaki hodować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baniak nie moze byc zamkniety! przeciez woda musi miec dostęp do tlenu a nawet powinna stac w miejscu w ktorym jest przepływ powietrza aby dodatkowo sie natleniac np przy oknie czasem otwieranym. Polecam wczesniej filtrowac wode (nawet część) w popularnych teraz filtrach firmy BRITA (takie do codziennej filtracji wody w kuchni np ;) ). jesli masz wode twarda to część możesz przegotowac. nie uzywajac zadnej chemii typu antychlor czy sera aquantan woda powinna stac 48h zeby byla dobrze odstana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj lecz nie zawsze, wiele osob ma rolety... poza tym nie trzeba stawiac zawsze na parapecie tylko mozna np obok drzwi balkonowych, ale nad czym tu spekulować. po prostu warto aby woda miala dostep przeplywu powietrza a w ciagu 48 h glonow wiele sie nie zrobi ja bynajmniej nie mam ich zbyt duzo a zawsze woda odstaje sie obok okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A prawda jest taka :

-masz możliwość to odstawiasz na 24 godziny w niezakręconej butelce,max 48 godz.Byle nie dłużej!!!

-jeżeli nie masz możliwości odstawienia wody, to nalewasz wodę mocnym strumieniem z prysznica do wiadra.Chlor w 90% zdąży ci wyparować podczas tej operacji. I potem wodę od razu do akwa. Nie lej żadnej chemii!! Uzdatniacze są dobre na start ale nie co tydzień w dolewkach!!

 

Ps: i teraz się zacznie wojna ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że uzdatniacze są dobre ;) Kiedyś odstawiałem wodę, nawet ją napowietrzałem, żeby szybciej chlor wywietrzał i nie stosowałem chemii. Używałem też wody ze studni - bez chloru. Potem zacząłem stosować uzdatniacze. Osobiście testowałem w moim akwarium produkty trzech firm: Tropical, Sera i Tetra. Po tych wszystkich doświadczeniach mogę stwierdzić, że najlepsze efekty daje produkt AquaSafe firmy Tetra. Tylko stosując ten preparat nie zauważyłem u moich ryb żadnych niepożądanych oznak (np. blednięcie, czy chowanie się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby szybciej chlor wywietrzał i nie stosowałem chemii. Używałem też wody ze studni - bez chloru.

Pozostawię bez komentarza.

 

Natomiast uzdatniacze dodawać można, ale i tak trzeba czekać 24-48godzin.

*Uzdatniacze* zamieniają tylko chlor w chlorki, lepiej poczekać aż sam naturalnie wyparuje bez chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...