Skocz do zawartości

Czerwone glony.


Paula
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc.Od dwóch dni na korzeniu pojawiły się czerwone glony ,ostry kolor czerwieni.Wyjęłam korzeń ,wyszorowałam go (tak mi się przynajmniej zdawało ,że został dobrze wyszorowany),potem go wygotowałam .Po ponownym włożeniu go do akwarium okazało się ,że czerwone glony zniknęły ,a za to pojawiły się zielone.Pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię poważnie były czerwone,chociaż możecie mieć rację .Ale jeśli nie były czerwone to może brązowe tylko pod pewnym kontem mogły mi się zdawać czerwone.Niestety zdjęcia nie zrobiłam ,bo od razu wyjęłam korzeń ,wyczyściłam i wygotowałam.Po tym zabiegu okazało się że tych glonów wcale się nie pozbyłam jedynie zmieniły kolor na zielony .To ponownie go wyjęłam powtórzyłam wszystkie czynności i teraz jest czysty bez zielonego nalotu.Muszę Wam jednak powiedzieć że mój mąż też widział czerwony kolor.Nie wiem normalnie jakiś czary z mleka czy co?Nigdzie nie czytałam o czerwonych glonach.Jeśli znowu się pojawią to na pewno zrobię zdjęcia.Na razie dzięki że odpisaliście. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej istnieją czerwone glony, mogą to być np. krasnorosty (Hildenbrandtia rivularis ).

Jeżeli kolor glona to brązowy były to prawdopodobnie okrzemki. Potrafią one porastać tez inne glony np. nitki, zielenice co tłumaczyło by starce z powierzchni okrzemek natomiast pozostawienie zielenic. Bez zdjęć wszystko to tylko hipotezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...