Jump to content

Czerwone glony.


Paula
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc.Od dwóch dni na korzeniu pojawiły się czerwone glony ,ostry kolor czerwieni.Wyjęłam korzeń ,wyszorowałam go (tak mi się przynajmniej zdawało ,że został dobrze wyszorowany),potem go wygotowałam .Po ponownym włożeniu go do akwarium okazało się ,że czerwone glony zniknęły ,a za to pojawiły się zielone.Pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia.

Link to comment
Share on other sites

Mówię poważnie były czerwone,chociaż możecie mieć rację .Ale jeśli nie były czerwone to może brązowe tylko pod pewnym kontem mogły mi się zdawać czerwone.Niestety zdjęcia nie zrobiłam ,bo od razu wyjęłam korzeń ,wyczyściłam i wygotowałam.Po tym zabiegu okazało się że tych glonów wcale się nie pozbyłam jedynie zmieniły kolor na zielony .To ponownie go wyjęłam powtórzyłam wszystkie czynności i teraz jest czysty bez zielonego nalotu.Muszę Wam jednak powiedzieć że mój mąż też widział czerwony kolor.Nie wiem normalnie jakiś czary z mleka czy co?Nigdzie nie czytałam o czerwonych glonach.Jeśli znowu się pojawią to na pewno zrobię zdjęcia.Na razie dzięki że odpisaliście. :)

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej istnieją czerwone glony, mogą to być np. krasnorosty (Hildenbrandtia rivularis ).

Jeżeli kolor glona to brązowy były to prawdopodobnie okrzemki. Potrafią one porastać tez inne glony np. nitki, zielenice co tłumaczyło by starce z powierzchni okrzemek natomiast pozostawienie zielenic. Bez zdjęć wszystko to tylko hipotezy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...