Skocz do zawartości

jakie rośliny do 45l


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie rośliny mogę posadzić do akwarium 45litrowego?? Z jakim wydatkiem pieniężnym muszę się liczyć?? Jestem totalnie zielona w sprawach akwarystyki. Proszę o pomoc

Przypuszczając,że masz standardowe oświetlenie to wybierz sobie jakieś roślinki stąd:

viewtopic.php?f=5&t=9355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rośliny nie maja wymagań co do litrażu.

Przykro mi ale muszę się nie zgodzić, może i to nie jest moja najsilniejsza dziedzina akwarystyki (przyznaje się bez bicia) ale stwierdzenie faktu, że rośliny nie maja wymagań co do litrażu jest BŁĘDNE (przynajmniej takie jest moje zdanie).

Wszystko zależy od rośliny, niektóre rosną wzwyż i potrzebują wysokich zbiorników, niektóre w szerz i nagle okazuje się, że zbiornik jest o wiele za mały i dochodzi do przycinki, co jest oczywiście rzeczą naturalną, ale niektóre rośliny tego nie tolerują, więc jednak należy dobrze zapoznać się z wymaganiami roślin przed ich zakupem, nie tylko ze względów na parametry wody i oświetlenie ale także wielkość zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie każda roślina się nadaje, byle nie osiągała jakichś potężnych rozmiarów. Moczarkę można przycinać także nie dramatyzować, proszę. Do Twojego akwa polecałbym łodygowce i kilka niskich kryptokorynek dla kontrastu no i przede wszystkim wybierz te które nadadzą się do Twoich warunków.

 

a tym czasem zerknij na podklejone tematy

:arrow:viewforum.php?f=5

:arrow:http://www.superakwarium.pl/rosliny-akwariowe-c13.html i to też 4U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...