Skocz do zawartości

zacier do bimbrowni- pytanie


dexter123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Akwarium 63l

Wracając do zacieru zrobiłem taki wg znalezionego gdzieś w sieci przepisu:

 

1 litr ciepłej wody

4 szklanki cukru ( na oko weszło z 600 - 700 gram)

30 g drożdży

 

i nic:(

 

reakcja bardzo słaba, bąbelków brak, gaz zaczyna się ulatniać dopiero po lekkim wstrząśnięciu butelką z zacierem, instalacja jest szczelna i stoi pod poziomem akwarium ale to chyba nie ma znaczenia. Wydaję mi się, że użyłem za dużo cukru a jeżeli tak to czy do zacieru dodać jeszcze z 30g drożdży czy go sobie darować i zrobić nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na te proporcje co podałeś to faktycznie może nie pykać tak jak się by chciało.

 

Standardowym przepisem na zacier jest łatwa do zapamiętania liczba. 1410 (Grunwald)

 

1410=

 

1 litr wody

400g cukru

10g drożdży

 

Sprawdź jeszcze raz uszczelnienia, bo zacier mimo wszystko powinien pracować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja daję 10g i pyka ostro.

 

Pamiętaj, by najpierw drożdże rozpuścić w letniej wodzie! Temperatura nie może być wyższa niż 60 stopni celcjusza. Jeżeli robisz zacier z tak gorącej wody to nie będzie pracował z racji zabicia drożdży. Wsadź jeszcze cały układ pod wodę by sprawdzić szczelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam chcial bym sie zapytac jaki najlepiej zrobic zacier do bimbrowni do baniaka 240 litrow dodam ze jak dyfuzor mam dzban jak do napelnienia co2 w spray'u. I oczywiscie mam rybki w akwarium miedzy innymi 6 bocji wspanialych, 15 nenonow innesa, zalobnicznki 8 , 2 krewetki amano , 2 gurami calujace . Caly czas mialem problem z roslinami poniewaz wydaje mi sie ze zaczynaly gnic . liscie robily sie brazowe i dziurawe ... podloze mam piewsza warstwe ziemie ogrodowa uniwersalna o ph 6.5 o grubosci 3 cm na to drobny zwirem jak z plazy warstwa okolo 10 cm . rosliny zadzilem gleboko aby czerpaly zasoby z ziemi ogrodowej i dopieor teraz zaczely mi puszczac korzenie ale wzrostu nie ma duzego prawie wcale i nie widze poprawy u roslin tylko tak jagby sie zachamowalo troche brazowienie i dziurawienie roslin ... pozdrawiam licze na mala pomoc czy co2 postawi mi rosliny na nogi i czy podziurawione liscie obciac ?

 

Pisownia.-Sławek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja sposobem wielu prób doszedłem do perfekcji a to mój przepis na domową bimbrownie: 1,5 litra wody zagotować i ostudzić do 30-40 stopni celsjusza odlać do butelki po wodzie mineralnej 0,5 litra i wsypać 400g cukru zakręcić i dokładnie wymieszać do rozpuszczenia się cukru, osobno wlać do innego naczynia 0,5 litra wody dodać łyżeczkę sody oczyszczonej i około 15g drożdży i energicznie wymieszać taką zawiesinę wlać do wody z cukrem i ponownie całość wymieszać i już po 20 minutach zacier działa :) do małej butelki wlać 0,5 litra czystej wody i całą aparaturę złożyć Zastosowałem jako dyfuzor kawałek szczykawki i korek z gałązki lipowej działa super częstotliwość wytwarzanego co2 jest spora lecz ta proporcja i dawka co2 wystarcza na 240litrowe akwa:) Pamiętajcie drożdże rozpuszczone w zbyt ciepłej lub gorącej wodzie umierają i cała bimbrownia do śmieci, bo wiele osób pisze i jest zdziwiona co źle robi a opisują "gorącą wodę" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...