Jump to content

Jak długo ospa?


Recommended Posts

Bardzo proszę aby ktoś mi napisał jaki czas jest potrzebny do wyleczenia ospy.Jestem początkującym akwarystą,mam zbiornik 250L.Ospa przyplątała się prawdopodobnie wraz z kupnem trzech sumów rekinia.Leczę ją już od tygodnia.W akwarium mam jeszcze 9 neonków inesa,2 prętniki karłowate,4 molinezje,2 pielęgnice kakadu,6 danio pęgowane,2 kiryski panda i glonojada.Wszystkie rybki mają apetyt,są żywe.Jak do tej pory nie mam żadnych strat.Leczę je ICHTIOSANEM, jednak nadal mam białe kropeczki na sumach rekinich.Jest ich raz więcej raz mniej.Temp.26st.C.Sumy te również są żywe i mają apetyt.Barzo proszę o rady i informacje.

Link to comment
Share on other sites

To chyba nie ma reguły, jak długo, zależy od leku i odporności zarazka. Nie napisałeś, jak długo je leczysz. Cięższe przypadki, te z wieloma kropkami, leczyły mi się tydzień, ale to gatunki wytrzymujące temperaturę do 30st., i taką miały. Leczyłam je Sera Costapur, te lżejsze zielenią malachitową i nią kąpiel ma trwać 2- 3 tygodnie, więc jeszcze się kurują.

Link to comment
Share on other sites

Ja w wakacje leczyłem ryby prawie dwa tygodnie. Zależy to od intensywności białych kropeczek. Im więcej spor tym więcej bakterii może się z nich wylęgnąć i po krótkim cyklu dać następne spory. Ryby można uznać za zdrowe gdy białe kropki znikną zupełnie.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...