Skocz do zawartości

Problem z samica Gupika


Rekomendowane odpowiedzi

Samica od kilku dni chowa sie po kontach tuz pod powierzchnia wody, szybko oddycha, rzadko podplywa na jedzenie, ma duzy brzuch. Pozatym nie ma zadnych objawow. Czy ona moze byc na cos chora czy to oznaka zblizajacego sie porodu?

 

Mam ja od 2 miesiecy, jest to dorosła samica wielkisci ok 5-6 cm. Już raz sie kocila w moim akwa.

Odchody ciagnace sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, nie kociła się chyba u ciebie, inaczej już byś wiedział...podobno samice gupików mają coś czarnego w podbrzuszu przed porodem. Od dawna nie miałam gupików i nie mam ich nadal, więc nie wiem. Mówiąc szczerze mi duże brzuchy i szybkie oddychanie u ryb od paru dni kojarzą się z posocznicą, zwłaszcza że jak piszesz, coraz rzadziej je... a zaobserwuj, jakie ma odchody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka zdechla dzis wieczorem. Zrobilem jej sekcje zwlok gdyz nie miala zadnych oznak zewnetrznych choroby. Okazalo sie ze po nacisnieciu na jej wielki brzuszek wyplynelo mase malutenkich martwych rybek. Moja diagnoza jest taka ze gupikowa chyba nie dala rady urodzic i zdechla :( Byla naprawde piekna, bedzie mi jej brakowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi z tego powodu, być może w takim wypadku należałoby rybkę trochę rozruszać, gdzieś na forum o rozmnażaniu ktoś pisał o częściowej podmianie wody, co prawda nie tyczyło to gupików, ale może się tyczy wszystkich gatunków; może po prostu była już za stara na rozród; a piszę to na przyszłość, gdyby ktoś miał podobny problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...