Skocz do zawartości

Rybki ciekawe a zapomniane


leszczcyc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś to zupelnie inne ryby były w modzie... wiem bo mam stara ksiażke akwarystyczną. Po za tym kiedys to było zupełnie inaczej, wiekszość pokarmów hodowano samemu, rosliny też były inne.

 

A co do ryb, to bardzo szkoda ze te gatunki o których pisze leszczcyc bardzo trodno dostać, bo teraz to tylko jakieś neony :roll: itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze teraz wszystko motyfinowane genetycznie. Ostatnio widziałam w sklepie ryby budowy żałobniczki ale dużo wieksze i bezbarwne (prawie przezroczyste) ze sztucznego koloru kreska wzdóż grzbietu np. fioletowe, ponarańczowe i niebieskie. Wygladało to jak by ktos im tak narywował... a te ryby to chyba tri kolor sie nazywały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

co do Ślepca jaskiniowego który jest w sklepie przy jasnym świetle to na 100% wygląda do d..... ale jak zrobicie akwa jedno gatunkowe (środowiskowe z kamieniami , soplami jak grotę z czerwonym delikatnym światłem i piachem białym na dnie to wtedy zobaczymy co powiecie .

Ja wiem że akwa jedno gatunkowe to nie to samo co jeden gatunek tu trzeba sie starać koszty są większe ale za to jaki efekt i wyjątkowość .

 

cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle ze leszczcyc ma racje :)) jest tak ze wszystkimi rybami... jak zrobi sie prawidłowe warunki i wystrój to nawet bardzo brzytka rybka nabierze uroku....

 

Mnie np. nie podobaja sie neony bo wszyscy trzymaja te ryby w stadach ok. 5-10 osobników i one całkiem tracą wygląd, swój urok i gina w tle bo to drobne rybki... natomiat jeśli sa w bardzo dużych stadach w profesjinalnych akwariach i np. mieszkaja razem z skalarami lub paletkami to wygląda to przepieknie... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...