Skocz do zawartości

Mam problem z bimbrownią.


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam bimbrownię od jakiegoś czasu (ocet + soda oczyszczona). Chciałem podmienić to co znajdowało sie w baniaku z sodą. I odkręciłem zakrętkę podłączona była do niej rurka i gaz który był pod wodą wydostał się na powierzchnię i zassał wodę z akwarium. Trochę zalało mi pokój zanim zauważyłem. Co robić? Założyłem zaworek przeciw zwrotny ale teraz baniak musi wytworzyć o wiele większe ciśnienie niż przedtem by przepchać CO2. A teraz gdy ciśnienie będzie większe będzie na pewno niszczyć połączenia uszczelek silikonu te właśnie newralgiczne punkty :( Jeszcze raz pytam co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości postawić wyżej niż lustro wody. To był po prostu nie fortunny wypadek nie chciało mi się odpinać rurki bo podczas podmiany nie mocze się w wodzie, zrobiłem urządzonko do ściągania wody. Chciałem coś wymienić w bimbrowni i jak odkręciłem zakrętkę z rurką położyłem to na półce wyżej bo wiedziałem że może zassa wodę ale niefortunnie rurka odgięła się i zakrętka spadła. To nic właśnie wiedziałem o tym żeby dorobić drugą butelkę ale nie mam na to miejsca przy akwarium. Myślę jednak że dla bezpieczeństwa dorobię takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z uszczelnieniem wężyków i zrobiłem tak: kawałki wężyka włożyłem w dość ciasne otwory w zakrętce, a następnie włożyłem kawałki grubych wkładów po długopisach żelowych w te wężyki, teraz nawet przy bardzo wysokim ciśnieniu nic nie ucieka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...