Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium.... gotowe zestawy z allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku chciałbym się przywitać, ze względu ze jest to mój pierwszy post na tym forum proszę o wyrozumiałość.

Postanowiłem założyć akwarium, przeglądając oferty na allegro znalazłem kilka aukcji, gdzie jest oferowane kompletne akwarium; pompka, oświetlenie, filtry, i inne akcesoria.

Co sądzicie o takich zestawach? nie powiem bo ceny są dość atrakcyjne, tylko jak to się przekłada na jakość??

przykładowa aukcja:

http://allegro.pl/item718085180_akwariu ... 5_pro.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na allegro bym baniaka nie kupił zobacz komentarze trzmiela 633 negatywy ostatni brzmi tak,,Zdecydowanie NIE POLECAM! Akwa przyjechało uszkodzone, mimo dopełnienia wszystkich formalności musiałem odesłać na własny koszt, regulamin trzmiela jest sprzeczny z regulaminem GLS.Wg firmy zawsze jest wina klienta! NIE UMIESZ,NIE SPRZEDAWAJ!!,, kup w zoo-logiku moŻe drożej ale pewnie takie jest moje zdanie

 

Mod: Morze jest szerokie i głębokie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnych aukcji jest masa ale z odbiorem osobistym;) zawsze mozna podjechać i zobaczyć.... ale dokładniej mi chodzi czy opłaca sie brać taki zestaw(pompka, filtry, grzałka itd) A może moglibyście mi podsunąć gotowe zestawy?? bo ja kompletnie sie nie znam na sprzęcie akwarystycznym,a potrzebuję go do akwarium ok 120l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było jak byś kupił wszystko osobno niż razem, na allegro możesz to kupić ale np. gdzieś blisko siebie żebyś mógł odebrać to sam w szczególności akwa. Najpierw podaj jakie chcesz to akwarium i powiedz jaką kwotą dysponujesz to coś dobierzemy odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem niedawno podobne dylematy. By skompletować taki zestaw wcale nie trzeba mieć doświadczenia :) Wystarczy poczytać parę tematów dla początkujących i skompletujesz pewnie lepszy. Szkło bym kupił w pobliżu, a resztę możesz już brać tam gdzie taniej(w internecie). W sklepach akwarystycznych tanio nic raczej nie kupisz. Nawet sklep internetowy w którym kupiłem FZN-1, w salonie w którym był możliwy odbiór sprzedaje znacznie drożej niż w internecie :) Wiec zanim coś kupisz poszperaj w internecie, bo w niektórych sklepach to samo może być nawet 2x droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie akwarium chciałbym profilowane. Ew akwarium mogę zamówić u siebie w sklepie, ale z resztą może być już ciężko. Na pewno będę potrzebował, czegoś do napowietrzania wody , jakiegoś filtra( tutaj z wyborem mam największy problem,) grzałki z termostatem(myślę ze 100W wystarczy), termometr.Czy coś pominąłem?

Na te akcesoria mam 300zł powinno wystarczyć, chyba ze coś jest warte swojej ceny to jestem w stanie troszkę dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filtrów wewnętrznych raczej nic gorszego nie kupisz niż byłoby w zestawie, tam jest zazwyczaj najprostszy filtr. Napowietrzacz raczej ci niepotrzebny, sam filtr poprzez wykonywanie swojej pracy zapewnia chyba nie najgorsze napowietrzenie, chyba ze obsada ma specyficzne wymagania albo stosujesz wspomaganie CO2. Z tego co sam sie orientowałem dla siebie, najsensowniejszy stosunek do ceny maja kaskady np. seria FZN, rozejrzyj się za fzn-2(skoro przymierzasz się do ponad 100l). W 300 może się wyrobisz, chyba ze będziesz miał extra środki możesz rozważyć zakup prostego kubełka(kanisterka) np mini kani 120.

 

Powinieneś tez uwzględnić zakup: siatki do łapania rybek, odmulacza, czyścika do szyb i podstawki pod akwarium. No i skoro sam kompletujesz zestaw, pamiętaj o pokrywie bo to nie jest jednoznaczne z samym zakupem akwarium. I to jest chyba jeden z najdroższych komponentów po samym akwarium, zorientuj się gdzie będzie najtaniej( wątpię żeby na miejscu), wiec pewnie będziesz musiał kupic wysyłkowo. Zwróć uwagę przed zamówieniem akwarium czy kupisz do niego odpowiednia pokrywę w przyzwoitej cenie z odpowiednim oświetleniem(te profilowane bywają kłopotliwe). Chyba ze masz trochę zdolności manualnych, w dziale "zrób to sam" znajdziesz wiele pożytecznych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poleciłbym tego zestawu;

 

1. Bardzo drogo i najgojszy sprzęt jaki moze być.

2. Sklep na złe opinie.

3. Nie ryzukuj, kup akwarium w sklepie osobiście rożnie jest może się stłuc a potem ma się nie przyjemnosci.

4. Kup wszystko oddzielnie, z jakieś znanej firmy np.Aquael

 

:arrow: Ile kasy chcesz przeznaczyć na akwarystyke?

:arrow: I jaki litraz cię interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u siebie w sklepie i jest akwarium 112l 80x35x40 kompletne w cenie 300zł.

Do tego kupiłbym grzałkę: http://www.akwarystyka.sklep.pl/AquaEl_ ... 5_43___186

filter: http://www.akwarystyka.sklep.pl/AquaEl_ ... 3_24___110 ew. mini kani 120

napowietrzenie: http://www.akwarystyka.sklep.pl/AquaEl_ ... 5_45___176

co sądzicie o takim zestawie??

 

 

siatka do łapania rybek, odmulacza, czyścik do szyb i podstawek pod akwarium to już mogę kupić u siebie. Mam pytanie co do roślinek, potrzebują one jakiegoś specjalnego podkładu?? czy wystarczy im żwirek do akwarium??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr ,nie filter

 

filtr bardzo dobry ,ja kupuje fzn2 do polowe mniejszego akwa.

napowietrzenie przy nim całkowicie zbędne i nie widzę powodu do kupowania

odmulacz i czyścik ,w zależności od obsady nie musisz kupować odrazu

siatka przydatna podkładka konieczna

 

 

żwirek [nie kolorowy ,nie ceramiczny] oczywiście wystarczy ,ale pewnie będzie trzeba nawozić ;)

jak masz czas na regularne przycinki roślin ,nawożenie ,będziesz miał dobre światło ,co2

to możesz zainwestować w substrat ,lub specjalne podłoże...

są różne ,pod żwirowe i dawane same. te pierwsze bardziej polecam.

tu jest spory wybór ,nie polecam akurat aquael'a bo zawiera azotany.

tetra ma bardzo fajne ,ale do takiego akwa wydasz więcej niż 50zł na nie.

 

oczywiście możesz sam sobie zrobić taki substrat.

ziemia ogrodowa / glina... dużo opisów jest na necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi zapamiętam że filtr :)

Co do roślinek żywe mają to coś... sztuczne to jednak nie to samo.Choć nie powiem, kiedyś jak miałem akwarium to miałem sztuczne roślinki i wyglądało to też ładnie, ale teraz przeglądając oferty sklepów, wybór takich roślinek jest mały i ogranicza sie do kilku rodzajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...