Skocz do zawartości

czy to wystarczy do zycia roslinek?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

zalozylem akwarium pare dni temu. jak narazie zbiornik dojrzewa bez rybek ;) mam w nim 2 trawki i jedna rosline lisciasta ale nie znam nazwy :/ widze ze ta lisciasta zaczyna mi marniec tak wiec chce im zapewnic dobre warunki tak wiec chce niedlugo dokupic swietlowke jeszcze jedna najprawdopodobniej flora-glo (narazie 1x15W biala)

do tego kupilem kulki gliniano torfowe http://www.allegro.pl/item727305667_naw ... mocja.html (czekam na dostarczenie z allegro) ktore wsadze w piasek pod roslinki, do tego tez kupilem nawoz tropical ferro-activ _ aqua plant B (rowniez niedlugo bede mial bo czekam na przesylke) do tego podlacze zestaw CO2 (samorobka bimbrownia ;)) czy stosowanie tych oto specyfikow razem nie zaszkodzi rybkom ani roslinkom i wystarczy ,zeby roslinki rosly dobrze?

 

moje akwarium 60L

dno- żwir czarny o grubosci 0,5mm do 1cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak długo to akwa już dojrzewa???bo przez pierwsze 2 tygodnie najlepiej nie stosować nawozów.w miare potrzeb stosuje się potas.roslinka zaczyna marnirc bo pewnie masz braki wlasnie potasu.

akwarium od srody dojrzewa tak wiec jutro bedzie tydzien. no przez pierwsze 2 tygodnie nie bede uzywal nawozow ale potas czyli w jakiej postaci i gdzie kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipcio nie słyszałem, żeby CO2 wspomagało glony... nie doszukuj się tu złośliwości w pytaniu, ale mógłbyś podać jakieś konkrety? linki itd. ? Świat idzie do przodu, więc kto wie, może coś odkryli w tej sprawie, choć szczerze wątpię. :)

ja tam się nie złoszczę - dziękuję za wyłapanie błędu. Chodziło mi o to, że roślina i tak nie przetworzy CO2 w fotosyntezie w tlen O2, bo będzie miała za mało światła. Nadmiar CO2 może poddusić ryby, a o to przecież nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to tak tu się zgodzę :)

 

ja bym zaczął od tego

 

najpierw światło

później co2

później potas

później mikroelementy (jeżeli nadal będą występowały niedobory)

na końcu makroelementy (jeżeli samo N wytwarzane przez ryby zbyt nisko podbije NO3)

 

"jakieś" roślinki nic mi nie mówią, więc dobrze gdybyś dał ich zdjęcia albo się rozeznał i podał nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...