Skocz do zawartości

pytania odnoscie dolozenia oswietlenia i temp. wody w akwari


Rekomendowane odpowiedzi

mam 2 pytanka:

 

pierwsze o oswietlenie:

mam akwarium 60L 60x30x33- oswietlenie swietlowka biala 15W- jaka jeszcze dokupic do tego zeby roslinki dobrze rosly i rybki ladnie sie prezentowaly

 

drugie to wiem ,ze nie bardzo mozna cos na to poradzic ale akwarium zalozylem przedwczoraj i mam temperature wody 27st i wacha sie miedzy 26-26. dziwne bo kiedys jak mialem akwarium to musialem uzywac grzalki zeby 25 nagonic a teraz taka temperatura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ad.1

Dużo świetlówek świeci na biało :roll: , więc nic nam to nie mówi . Ta była oryginalnie zamontowana w pokrywie ? Jakie i ile chcesz mieć roślin ? Np:mchy nie wymagają dużego i silnego oświetlenia ..........

 

Ad.2

Jest lato , temperatury w pomieszczeniach oscylują w granicach 25-28 stopni , więc podobną temperaturę osiągnie woda w akwarium . Dodatkowo zostaje ona dogrzana ciepłem ze świetlówki . W okresie letnim warto czasem uchylić troszkę pokrywę lub zamontować komputerowy wentylator aby wyciągał to nagrzane powietrze spod pokrywy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Dużo świetlówek świeci na biało :roll: , więc nic nam to nie mówi . Ta była oryginalnie zamontowana w pokrywie ? Jakie i ile chcesz mieć roślin ? Np:mchy nie wymagają dużego i silnego oświetlenia ..........

 

tak ta swietlowka byla orginalnie w pokrywie zamontowana. roslin chce miec ogolnie to kilka trawek i lisciastych ale nie znam nazw jakie mam roslinki w akwarium a chcialbym jeszcze miec eleocharis acicularis i hemianthus micranthemoides-

mam akwarium 60L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawki i hemiantus wymagają silnego oświetlenia jak i nawożenia. Standardowa świetlówka nie pociągnie tych roślin. Musisz dołożyć co najmniej jeszcze jedną świetlówkę tej mocy, jak i zaopatrzyć się w specjalistyczne świetlówki. Najlepsze dla roślin są philips aquarelle 10000K, natura, flora-glo itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawki i hemiantus wymagają silnego oświetlenia jak i nawożenia. Standardowa świetlówka nie pociągnie tych roślin. Musisz dołożyć co najmniej jeszcze jedną świetlówkę tej mocy, jak i zaopatrzyć się w specjalistyczne świetlówki. Najlepsze dla roślin są philips aquarelle 10000K, natura, flora-glo itp

 

omg nie wiedzialem ,ze to tyle tego wszystkiego... kosmos :P a nie wystarczylo by gdybym do tej dokupil tą flora-glo? przeciez jakbym mial dolaczyc jeszcze 2 to nie zmieszcza mi sie do pokrywy orginalnej do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja mówiłem o jednej, ale podałem trzy przykłady świetlówek pod roślinki ;)

 

A tą pierwszą daylight (6500K) radził bym w przyszłości wymienić na gro-lux 8500K - jest wypasiona :D

 

ok to wrocmy do punku wyjscia :P. w tej chwili mam orginalna w pokrywie 1x15W biala. na poczatek do niej dolozyc ktoras z tych trzech co wymieniles i starczy na poczatek? a ta biala za jakis czas wymienie na ta gro-lux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...