Skocz do zawartości

[33l] krewetkarium


Jakub
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:idea: Akwarium niestandardowe 45x25x30h

 

:idea: Sprzęt :

Filtr wewnętrzny AquaSzut supermini 360

innych sprzętów nie ma oprócz termometru :) temp. nie spada poniżej 23*

 

:idea: Oświetlenie:

2x 8W

 

:idea: Tło :

Czarny brystol

 

:idea: Podłoże :

Aqua Substrate II+

 

:idea: Flora:

Flame moss

Weeping moss

Taiwan moss

Mini pelia

Subwassertang

Eleocharis

 

 

:idea: Fauna:

4x White Pearl

2x Amano

 

 

Zdjęcia nie są najlepszej jakości bo robione telefonem, od razu przepraszam za brudną tylną szybę :P Specjalne podziękowania dla Ahaed'a za temat poświęcony obróbce zdjęć :) Dzięki temu fotki jako tako wyglądają :) Czekam na wasze opinie

 

pozdrawia Jakub

 

http://www.akwarium-forum.pl/download/file.php?id=500

post-2578-13685156750958_thumb.jpg

post-2578-13685158986315_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No :D . Śliczne korzonki :P ale jak dla mnie, to troszeczkę za mało mchów ;) . Ja bym od razu dowalił więcej, a nie się cyckał potem z odrywaniem po milimetrze żeby " z boku " korzonek obsadzić :mrgreen: . Na razie nie ma co komentować :P poczekamy, zobaczymy :)

 

korzenie fajnie wyglądają

glosia chyba przy takim oświetleniu "nie da rady"

Pisze przecież że będzie 15w pokrywa. Twoim zdaniem przy prawie 1w/l nie da rady ?

jedwabiste korzenie, ale nic poza tym. Sorry...

 

P.S Jeśli już chcesz pojechac językami, to nazwy roślin pisize siępo łacinie, tak samo jak rybek. A nie po angielsku...

A tak na prawdę pisze się w łacinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie przesadzajcie już z tym światłem , 0.5 W/l dla mchów wystarczy spokojnie . Wiem , że akwarium świeżo założone i trzeba czasu aż się rozrośnie , nie mniej ja bym zmienił ułożenie korzeni . Przy tym co teraz masz , za 3 miesiące będziesz miał nieforemną kupę zieleni . Postawiłbym je tak : obydwa na prawą stronę akwarium , "pniakami" także w prawo i całkiem je dosuń do szyby . Wszystkie odnogi powinny iść w lewą stronę , ta najdłuższa po podłożu , częściowo wkopana w nie . A reszta po prostu wystająca pod kątem około 20-45 stopni w różnych kierunkach . Za jakiś czas "pniaki" ładnie zarosną mchami i będą tworzyć całą podstawę zieleni z której wystają pozostałe odnogi korzenia . Lewą stronę zostaw pustą , niech jest troszkę miejsca w zbiorniku . Mam nadzieje , że rozumiesz o co chodzi :D , czasem proste rzeczy są najtrudniejsze do opisania :D

 

 

 

PS. Żarówkę chcesz tam dać :shock: , chyba świetlówkę :roll: , ale wtedy to mi coś tutaj W nie pasują :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż siedziałem troszkę i myślałem nad umiejscowieniem korzeni, i wyszło że tak jest najlepiej, akwarium jest wąskie i niestety 2 korzenie obok siebie się nie zmieszczą ;/ pamiętajmy że to tylko 25cm

 

Co do oświetlenia to nie zostało mi zbyt dużo pieniędzy na ten cel, dlatego chcę dać "żarówkę" energooszczędną o mocy minimum 15W temp. barwowej 6500k. To chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób coś z korzeniami bo będzie hardcore za jakiś tydzień - dwa. zanim mech porośnie korzeń pleśń będzie pierwsza. Korzenie masz ze sklepu?? tez taki miałem, gotowanie i moczenie nie pomagało, pleśń wracała w wielkich ilościach, mam nadzieje, że tobie się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zleży co jest przyczyną powstawania pleśni ->jeśli źle przygotowane drewno to masz pozamiatane -> smród, syf i wszystko co najgorsze

natomiast jeśli pojawia się np przez to zę zaczęła pleśnieć jakaś roślina, mech czy cokolwiek innego to problem powinien zniknąć sam, wiem bo miałem tak w moim akwarium jeden korzeń po zdrapaniu pleśni nawet nie wyglądał że był kiedyś zainfekowany, natomiast drugi nadawał się tylko do kosza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że tak, w moim ponad dwu tygodniowym mcharium, też jest niewielka ilość pleśni, ale tylko miejscami na małych fragmentach korzenia, właściwie zanika, ale korzeń jak tutaj na zdjęciu potrafi cały kilku cm warstwą zarosnąć, nie wiem w sumie jakie to drewno?? tymczasem poczekamy zobaczymy, w mcharium gorzej czyścić jak mech na korzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleśń myślę że sama zniknie, ewentualnie zajmą się nią krewetki, to na pewno nie wina korzeni. Były one kupione w sklepie (korzenie ADA) moczone i wygotowane. Co do krewetek filtrujących to zdania nie zmienię, jeżeli urosną duże to się przeprowadzą do większego baniaka ... (w co wątpię bo one wolno rosną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...