Skocz do zawartości

Roślinki w nasionach


Rekomendowane odpowiedzi

Czy w sklepach zoologicznych można znależć takie rośliny? Kilka razy na internecie widziałem zdjęcia akwariów z dnem całym porośniętym takim jakby niziutkim trawniczkiem, no i tak to sobie wyobraziłem że są właśnie z jakis nasionek, a chciałbym coś takiego zrobić.

post-782-13685156750696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi mszt... należy też pamiętać,że aby taki trawniczek mógł by wyglądać jako tako należy mieć sporą "ilość" światła, co przy pokrywać ze standardowym oświetleniem jest nie możliwe (trzeba pomyśleć o modyfikacji ;) )

 

PS. pięknie wygląda też eleocharis na trawniczku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, wszystko zależy od akwarium. Są rośliny, które rosną przy nawet 0.25W/L. Nazwa wyleciała mi teraz z głowy, w każdym razie przypomina glosię tylko jest ciemniejsza. przy 0.4 spokojnie już Elatine Triandra, Eleocharisy i Glossostigmę posadzisz, to czy się zaadoptuje to już będzie wynikać bardziej z indywidualnego prowadzenia akwarium. U mnie rosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, wszystko zależy od akwarium. Są rośliny, które rosną przy nawet 0.25W/L. Nazwa wyleciała mi teraz z głowy, w każdym razie przypomina glosię tylko jest ciemniejsza.

Pewnie marsilea. Ona faktycznie ma mniejsze wymagania, tylko trudniej ją zdobyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...