Skocz do zawartości

[45L] - ogólne - Trovao


trovao
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium:

50x30x30 - 45 litrów

Oświetlenie:

2x15 w - AquaGlo + Osram Fluora

Nawozenie:

brak

CO2:

bimbrownia + zaworek przeciw zwrotny + dyfuzor

Podłoże i dekoracje:

Tetra CompleteSubstrate + żwirek o granukacji 1-3 mm / 0,5-1 mm oraz korzeń

Woda:

nie badam parametrów, temperatura 24-25 oC

Filtracja:

Aquael Fan 1 Plus

Ogrzewanie:

Aquael Grzałka EasyHeater 50W

Flora:

- Rotala rotundifolia green

- Blyxa japonica

- Ceratopteris siliquosa

- Microsorum windelov

- Mech Jawajski

Fauna:

- Red Cherry x 15

- Neon Innesa x 15

- Otosek x 4

 

Akwarium zalane 14.08.2009

Jest to moje pierwsze akwarium, pewnie nie ustrzegłem się jakiś drobnych lub też większych błędów przy zakładaniu. Mam nadzieje że wszystko potoczy się po mojej myśli i będzie zdrowo się rozwijać :)

 

Wszelkie sugestie oraz komentarze mile widziane...

 

Pozdrawiam serdecznie

Trovao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Z tłem eksperymentuje, właśnie będzie prawdopodobnie czarne lub granatowe.

Dać coś na tył w sensie z roślinności ? Za korzeniem na ponad połowie akwa jest Rotala rotundifolia green , ale wolno rośnie.

Blyxa już do mnie dojechała taka zmarnowana, niby rośnie ale jakoś się nie może wybarwić. Może to kwestia nawozów, ale nie planowałem dodawać żadnej chemii.

 

Dziękuje za miłe słowa, na pewno jeszcze dużo przede mną. Akwarium powolutku ewoluuje i się zmienia. Dziś przesadziłem trochę blyxe i umieściłem na korzeniu mech jawajski z myślą o krewetkach które albo sie pochowały albo zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach ( bo z 15 widać ich bardzo mało ).

 

ps. wiecie może dlaczego neonki upodobały sobie tereny za korzeniem ? Dość często tam pływają całą gromadką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co takie cieme te foto ;) ? rotala bez co2 bedzie Ci slabo rosnac ;p

Fotka ciemna bo chciałem klimat uwydatnić jakoś :)

 

A do co2 mam pytanie, czy mógłbym uruchomić bimbrownie tylko na jakiś czas, aż rotala by się podrosła ?

W sumie wężyk kupiłem, musiał bym zaopatrzyć się w dyfuzor lub kostkę lipową oraz poczytać trochę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co takie cieme te foto ;) ? rotala bez co2 bedzie Ci slabo rosnac ;p

Fotka ciemna bo chciałem klimat uwydatnić jakoś :)

 

A do co2 mam pytanie, czy mógłbym uruchomić bimbrownie tylko na jakiś czas, aż rotala by się podrosła ?

W sumie wężyk kupiłem, musiał bym zaopatrzyć się w dyfuzor lub kostkę lipową oraz poczytać trochę na ten temat.

sorry, ale troche to zgubne/ pozniej Ci moze glonem obrosnac. poza tym lisci takich samych nie wypuszcza bez co2 tylko slabsze (tak bylo u mnie , prawdopodobnie u Ciebie to bedzie tez tak wygladalo) , ale rob jak chcesz ;] mozesz przeciez eksperymntowac ;]

 

jako dyfuzor ja np mam [dodatkowo] filtr wewnetrzny ;] co oczywiscie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do karmienia neonów i krewetek.

Do krewetek kupiłem jakiś czas temu TetraCrusta Menu. Do neonków mam TetraMin ( dla wszystkich ryb ). Neonki wcinają płatki aż miło, ale też czasem zabierają się za pokarm krewetek lezący na dnie. Czy on im nie zaszkodzi ? Padł mi jeden neonek i zastanawiam się co mogło być przyczyną. Może to być zbieg okoliczności ale w dzień w którym padła podałem krewetkom ich pokarm ( po raz pierwszy odkąd miałem już neonki. )

Chcę się tylko upewnić i uspokoić , bo na zdrowy rozsądek to chyba nie mogła być przyczyna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :)

Po pierwsze wczoraj zatrudniłem dodatkową ekipę sprzątająca w postaci 4 otosków :) Tak więc obsada jest już kompletna i chyba dobrze się uzupełnia.

 

Po drugie co2 jest już podawane, tylko w dzień ( w nocy włączam napowietrzanie z filtra wewnętrznego ). Jednak pozostaje problem "wyłączania" podawania co2 w nocy. Uparłem się że nie będe wyjmować dyfuzora z wody , więc odkręcam drugą butelkę. Testowałem zaworek o którym wspomniał TheDivineConspiracy, lecz nie zdaje rezultatu - nie wytrzymuje ciśnienia jakie wytwarza bimbrownia i rezultat jest taki że co2 nie dostaje się do dyfuzora. Także szukam innego rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...