Skocz do zawartości

TŁO GIPSOWE -EFEKT SKALNY


gsg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do wykonania takiego tła potrzebny jest kamień , folia ( może to być reklamówka jednorazowa ) , gips budowlany , barwnik ( taki jak dodaje się do emulsji , ja też zastosowałem starą fugę kol. brązowego ) , siatka ( ta do łączenia płyt gipsowo kartonowych ) . Na początek kamień polałem wodą żeby folia dobrze przylegała , dalej rozprowadziłem cienką warstwę gipsu ( z wybranym barwnikiem ) , potem położyłem siatkę i ponownie cienka warstwa gipsu . Po kilku minutach odlew kamienia jest gotowy . Tak zrobiłem kilka i na koniec połączyłem wszystko w całość za pomocą gipsu i siatki . Dla ozdoby można dodać małe gałązki przyklejając je do odlewu . Oceńcie sami .post-3062-13685156663148_thumb.jpg[attachment=2]IMGP9826.JPG[/attachment]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Do wykonania takiego tła potrzebny jest kamień , folia ( może to być reklamówka jednorazowa ) , gips budowlany , barwnik ( taki jak dodaje się do emulsji , ja też zastosowałem starą fugę kol. brązowego ) , siatka ( ta do łączenia płyt gipsowo kartonowych ) .

 

Tych materiałów to raczej bym nie włożył do swojego akwarium :roll: .

Ale może wszystko będzie ok , w co w sumie wątpię :roll: . Wykonanie i wygląd na duży plus !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz tło gipsowe w lepszym wykonaniu i przy większym zbiorniku . Tło powiększyłem i dodałem do rozmiarów akwa-126l , dodałem większe "gałęzie-patyki" :) . Polecam wykonanie takiego tła jest wmiarę lekkie , tanie i szybkie do wykonania , a można je kształotować i upiększać wedle własnych upodobań . A potem cieszyć się z włanej dobrze wykonanej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...