Skocz do zawartości

[50l] żyworodne


abrams
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam do zaprezentowania moje akwarium. na początek parametry

baniak został zalany 3 miesiące temu :D:D:D

:!: sprzęt:

:arrow: filtr aquael fzn1 zewnętrzny kaskada z wkładem z gąbki, kamieni filtrujących i waty akwarystycznej

:arrow: grzałka 50w aquael z termostatem

:arrow: pompka aquael do napowietrzania wody

 

:!: wymiary:

:arrow: standard 50litrów

 

:!: oświetlenie

:arrow: 1x8w

 

:!: pielęgnacja

:arrow: raz w tygodniu podmiana 10 litrów wody

 

:!: nawożenie

:arrow: SERA florena

:arrow: Tropical MULTIMINERAL [wszystkie nawozy w niedziele gdy ryby mają post ale nie wszystkie nawozy na raz na zmianę]

 

:!: karmienie

:arrow: codziennie mieszanka 5 rodzajów płatków [ovo-vit, bio-vit, vipan, pro vegetable, supervit] i granulat SUPERVIT

:arrow: w piątek i środę granulat SUPERVIT i Tropical DAFNIA witaminizowane rozwielitki

:arrow: w sobotę mrożony wodzień i ochotka

 

:!: podłoże

:arrow: 4mm żwirek rzeczny [blado niebieski, biały i czarny]

 

:!: ozdoby

:arrow: tło z motywem skalnym

:arrow: jaskinia z piaskowca

 

:!: flora

:arrow:2xBakopa drobnolistna, 6xKabomba, 2x Orzech wodny, 1x Cryptocoryna karłowata

 

:!: fauna

:arrow: 1xmolinezja żaglopłetwa [samiec czesław]

:arrow: 1xmolinezja ostrousta [samica czesławica]

:arrow: 2xmieczyk [dobrana parka, a samcowi powoli wyrasta miecz]

:arrow: 4xkirys

:arrow: 4xotosek

 

:!: pokrywa

:arrow: samoróbek ze szkła

 

 

 

a teraz fotki :arrow::D:D:arrow::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mało roślin... Po co ci tak sztucznie ułozona grotka ? :roll:

grotka jest dla ducha, który misi mieć kryjówkę :!: jest na sprzedaż, ale nikt nie chce mojego 12cm duszka :cry: już jutro dodam nowe fotki akwa bo się dużo zmieniło. ;) a i mało roślin bo nie każdy lubi dżunglę po za tym dodałem trochę ozdub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to mało w nim natury... to twoje pierwsze akwa? zmień tło na inne jednolite myślę tu o czymś ciemnym(granat) lub coś podobnego ale nie czarne. Zamiast tej groty dał bym korzeń a na nim mech, a kamienie z groty na bok akwa, ale nie ułożone tak sztucznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh myślę że aranżacja to tylko kwestia czasu ;)

 

z rad ogólnych...

 

1.50l i 8w oświetlenie ,w tym wypadku koniecznie musisz coś dodać. Nie tylko będzie lepiej [dobrze] dla roślin ale i wizualnie ładniej będzie się prezentować.

 

2. karmienie.

takie żyworodne po pierwsze wymagają znacznego udziału pokarmu roślinnego.

zamiast tak mieszać to z Tropicala powinno być samo Vegetable ,czasem można stosować Supervit. Jako dodatek możesz dawać wzmacniający D-allio plus ,albo wybarwiający ,nie pamiętam nazwy ,ale nie ovo-vit. Polecam zrezygnować z pokarmów z lini podstawowej ,naprawdę dużo różnią się od tych droższych. A mięsko ,rybkom roślinożernym ,maksymalnie raz w tyg jak już ;).

 

3. Obsada...

no dobra żyworodne i na tym zapewne chcesz się skupić więc kirysy i otosy zostawiam w spokoju.

natomiast...molinezje i mieczyki są za duże jak dla tego akwarium.

do 50l mogą być gupiki ,przy czym widziałem już ubarwione "całkowicie" na złoto albo srebrno ,idealnie zajeły by miejsce molinezji.

a z "rodziny" mieczyków ,platki ,przy czym można je dostać prawie w każdym kolorze w tym ubarwieniu jak mieczyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to moje pierwsze akwa. tło jest granatowe, ale można tego nie zauważyć bo mam do kotka aparat :P właśnie kupiłem płatki ze spiruliną dla molinezji, a moich ukochanych molinezji nigdy na nic nie zamienię po za tym miałem gupiki i nie było z nich żadnego zysku, a po za tym molinezje są ładniejsze niż gupiki. gdyby miał nieodpowiednie warunki to chyba by mi nie urosły 10cm i nie urodziły młodych 4 razy (cały czas pisałem 3 razy, ale samica znowu urodziła dość pokaźną ilość narybku :) ) no nie :?: te pokarmy JBL dałem kuzynce i nie długo wybieram się na pożądne zakupy (oczywiście na zakupy pokarmów). kupiłem też nową lampę. 60cm 13w oprawę świetlówkową Kanlux i od razu się ładniej zrobiło, ale też zaczęły szybciej rosnąć glony dlatego zakupiłem skrobak do szyb na żyletki i co tydzień będę odmulał dno i czyścił szybo z glonów. :D

 

planuję kupić takie pokarmy dla moich rybek z uwzględnieniem pokarmów roślinnych dla moich molinezji:

-Sera Vipachips 100ml

-Tropical SUPERVIT granulat 150ml

-Sera Flake Menu 150ml

-Tropical Spirulina Flakes 150ml

-Tropical OVO-VIT BIO-VIT SUPERVIT TETRA PRO VEGETABLE (ze spiruliną) wszystko w saszetkach

dla narybku:

-Tropical mikrovit hi-protein 75ml

-Tropical mikrovit vegetable albo spirulina 75ml

-Tetra jakiś pokarm dla młodych rybek, ale nie pamiętam nazwy 100ml

jeśli macie jakieś inne propozycje to proszę pisać

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie lepiej, ale w 50l najlepiej sprawowało by się takie w okolicach 30W.

 

Naliczyłem 11 pokarmów... po co tyle...

Na mikrovity nie warto pakować kasy... to identyczny pokarm jak te bez dopisku mikro tylko drobny, dokładnie to samo uzyskujemy rozcierając większe pokarmy w palcach.

 

A to z molinezjami przemyśl raz jeszcze... może i ładne ale samice rosną naprawdę bardzo bardzo duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało roślin... Po co ci tak sztucznie ułozona grotka ? :roll:

grotka jest dla ducha, który misi mieć kryjówkę :!: jest na sprzedaż, ale nikt nie chce mojego 12cm duszka :cry: już jutro dodam nowe fotki akwa bo się dużo zmieniło. ;) a i mało roślin bo nie każdy lubi dżunglę po za tym dodałem trochę ozdub :)

Duch w 50l odpada na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i rzeczywiście nie pakować kasy w mikrovity. :?: tutaj masz czemu chcę kupić tyle pokarmów http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=37&t=10247

wszyscy na forum mi mówią bym urozmaicał swoim rybkom diętę

No ok, pamiętaj że jest tam przepisany poradnik Tropicala.

Napisany przez pracowników Tropicala.

A im więcej osób przeczyta w poradniku Tropicala, że należy kupować więcej różnego pokarmu Tropicala, tym więcej Tropical zarobi.

 

Ale coś w tym jest.

Dieta powinna być różnorodna ale bez przesady...

 

Obecnie używam jako podstawowego przez obsadę, Vegetable.

Jak się skończy kupię lepszy roślinny.

Jako urozmaicenie czasem SuperVit.

Wybarwiający od święta RedParrot.

Na wzmocnienie D-allio Plus z czosnkiem.

 

Czym droższy pokarm tym więcej różnorodnych składników ma sam w sobie.

Zawsze można karmić dwoma na raz.

W tym co wypisałeś masz 3 różne pokarmy roślinne, najlepiej jeden a dobry.

Wysokobiałkowy najtańszy, możesz zastąpić jakimś lepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a co to jest to D-allio plus z czosnkiem jak wygląda co to za firma i inne dane bo musiał bym się spytać czy w moim zoologicznym w ogóle coś takiego dostanę :?: u mnie wyczynem olimpijskim jest dostanie pielęgniczek ramireza, a co dopoiero jakiegoś lepszego pokarmu, np.:

Hikari albo JBL. a tak przy okazji to czemu rośliny mi marnieją :?: dostają porządny nawóz Sera florena, który mało nie kosztował a żółkną im liście i nie chcą rosnąć, a krasnorosty rosną jak szalone. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tropical D-allio to pokarm wzmacniający z wysoką zawartością witamin. Dla paletek i innych wymagających ryb ,ale w platkach i każde ryby jedzą to z wielką ochotą....

Prawie w każdym większym zoologu jest ;)

 

zdjęcia jak chcesz więcej w jednym poście dawaj na

http://imageshack.us/

a później "direct link image" dawaj w znacznikach [ img]

 

np link.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ja bym wyciągnął ten kotnik,i tak masz małe te akwa jak na takie ryby,a ten kotnik zabiera im już i tak małą przestrzeń życiową,w tym układzie pozyskiwanie młodych jest bezcelowe tym bardziej że odmiany mieczyków bądź tych nowo zakupionych platek są powszechne i dostać je można w każdym sklepie za niewielkie pieniądze.

2.Ludzie doradzali ci tu platki jako alternatywę dla mieczyków,a ciągle te mieczyki tam są....

3.Molinezje są ładniejsze od gupików?

viewtopic.php?f=24&t=2846&st=0&sk=t&sd=a

Ja bym taki pewny tego nie był,chyba że zakładasz że kupujesz pierwsze lepsze z brzegu, kupno ładnych gupików wymaga cierpliwości i wytrwałości,a nie chop siup idę do sklepu i biorę co mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ułożułem taką dietę dla moich roślinożernych rybek, myślicie, że będzie dobra? jeśli tak to odrazu zamawiam ją z neta :)

wzmacniający :arrow: -Tropical D-ALLIO PLUS z czosnkiem 110g (chyba 300ml)

wybarwiający :arrow: -Tropical RED PARROT 55g (chyba też 300ml)

codzienny wymieszany z roślinnym :arrow:

-Tropical MALAWI (saszetka)

-Tropical SUPER SPIRULINA FORTE (saszetka)

-Tropical VEGETABLE (150ml)

-Tropical VITALITY & COLOR (saszetka)

-Tropical SUPERVIT BASIC (saszetka)

te pokarmy w saszetkach wymieszam w jeden w wielkim słoiku. oczywiście oczyszczonym by nie zaszkodziło rybciom

dla narybku w pierwszych fazach życia :arrow: - Tropical MIKROVIT VEGETABLE (75ml)

dla ducha, kirysków i sumików :arrow: - Hikari Sinking Wafers 110g (275ml)

będzie dobrze? a czy ktoś już kupywał coś z tej strony akwamaniak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...