Skocz do zawartości

Bardzo ,ale to bardzo proszę o pomoc!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,mam ogromny problem .Musiałem zalogować się na tym forum ,na loginie żony,która od 3 tygodni jest w szpitalu a ja zostałem w domu z akwarium ,o którym nie mam zielonego pojęcia ,bo to jest konik mojej żony.Robię wszystko według jej wskazówek ale coś jest nie tak.Nie chcę jej denerwować ,że sobie nie radzę.Od pewnego czasu zauważyłem że na roślinach są jakieś długie ciemnozielone nitki ,i ogółem rośliny jakoś marnieją.To ja pytałem ,dlaczego twardość węglanowa wynosi 2*n ,w którymś dziale.Wodę podmieniam według zaleceń żony,ph wynosi 7,twardość ogólna 18 ,światło takie jak zawsze .Żona ma to akwarium od prawie 3 lat i nigdy nie miała żadnych kłopotów z roślinami .Jak temu zaradzić do 29 sierpnia ,bo wtedy wraca i się rozchoruje jak to zobaczy.PROSZĘ POMOCY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nitki to glony. Jak długo jest świecone światło w akwarium? Coś jednak musi być robione inaczej niż do tej pory, skoro sie pojawiły... Jak często są robione podmiany wody i czyszczenie dna? Glony sie pojawiają jak jest za dużo związków organicznych w wodzie i rośliny nie daja rady "przerabiać" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę podmieniam raz w tygodniu tak zawsze żona robiła ,światło 10 godzin.Jeśli chodzi o czyszczenie to znaczy kiedy odmulam?To robiłem po dwóch tygodniach od dnia wyjazdu żony.To teraz będę czyścił 27 sierpnia.Nie za bardzo mi to wychodzi ,może właśnie żle to robię dlatego rośliny marnieją?Karmię ryby 3 razy w ciągu dnia ,zawsze coś tam spadnie na dno .Może o to też chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc glony zdarzają się nawet doświadczonym akwarystom, a jeśli ty pierwszy raz w życiu masz pod opieką akwarium to wierz mi, żona MUSI zrozumieć, że nie zajmiesz się nim tak jak ona, doświadczona ;) Możesz ograniczyć karmienie, ograniczyć oświetlanie do max. 8 godz., odmulanie - skoro nie bardzo ci wychodzi rób też raz w tygodniu przy podmianie wody. Ale i tak nie pozbędziesz się glonów w 2 tyg... Pozostaje ci kupić wielki bukiet kwiatów dla żony do szpitala i powiedzieć jej w czym problem, może coś ci doradzi ;):D A jak wróci to będzie wiedziała jak doprowadzić akwa do właściwego stanu. Powodzenia!

PS. Ten temat pozostanie na forum pod nickiem żony więc i tak go przeczyta, przed kobietą trudno coś ukryć, he he...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...