Skocz do zawartości

czy to są glony?


Rafal R
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po trzech latach odpoczynku mam nowy baniak. Nie duży (54l panorama z deklem). Cieszy od około 1,5 miesiąca. Cały czas stoi w segmencie w nienasłonecznionym miejscu.Od około tygodnia zaczęły pojawiać się na ścianach wewnątrz jasne plamki przypominające plamy po wodzie na nie wytartych szklankach. Pomyślałem że to zaczynają tworzyć się glony więc kupiłem dziś dwa glonojady zbrojniki (taką nazwę podała pani w zoologu). Jeden już mi padł po 4 godz. pobytu. Drugi na razie śmiga. Ciekaw jestem dlaczego tak się stało. Temp. wody 27 bez grzały (z otoczenia). Filtr wewnętrzny Aqua Szut 540 ustawiony na minimum. Obsada:

Prętnik karłowaty - harem 1+2

Razbory - 6

Żałobniczki - 5

Kirysy (nie wiem jakie) - 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies foto by sie przydalo za male akwa na zbrojniki do oddania kirysek to ryba stadna minimum 5szt

Z fotą bedzie problem bo aparat z fona 2mp i nie za bardzo widać co do kirysów to wiem że to rybka stadna ale nie wiem z czego zrezygnować żeby dokupić kirysy aby nie przerybić. Czy są jeszcze jakieś rybki "pracujące" na dnie niepotrzebujące dużego towarzycha ? Co do glonojadów zbrojników to są, a raczej ten co został malutkie około 2 cm więc na razie maja miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok do kolegi wyzej poco odrazulac hemie ? za chwile bedzie nowy temat "roslinki mi nie rosna" wyczysc szyby moja 1wsza rada podmien wode ogranicz swiatlo do 6h na pierwszy tydzien i dodawaj po 2h co tydzien a wszystko powinno wrocic do normy nie lej hemii!!!

Nowego tematu nie będzie bo roślinki sztuczne. Baniak ma 5 tygodni. Wodę dolewam rzadko bo mam dekiel i jej mało ubywa. Fizeline zmieniam co parę dni i moczę ją w wyciśniętym "syfie" ze starej. Jak to dziadostwo zaczęło mi wyłazić to kupiłem dwa glonojady zbrojniki i od razu mi padły. Naświetlam akwa góra 3 godz. dziennie. stoi w nienasłonecznionym miejscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal sztuczne kup żywe bo zamiast roślinek to glony rosną z powodu związków które nic nie wykorzystuje poza glonami... i wtedy oświetlenie 10h dziennie ale to jak glony zginą... ale musisz zrobić najpierw tak jak napisał PANTCHO, dopiero po zmianie roślin na żywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien rosliny na zywe to po pierwesze po drogie akwarium nie moze stac w naslonecznionym miejscu poniewaz swiatlo sloneczne sprzyja rozwojowi glonow po 3 cie to ze nie ubywa ci wody nie oznacz ze nie masz jej podmieniac u mnie tez nie paruje a co tydzien podmieniam 1/4 zbiornika zastosuj sie do tego co napisalem na poczatek oczywiscie i zobaczymy jaki bedzie rozwoj sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scieraj "to cos" skąd sie tylko da. I tak jak wyżej. Oświetlenie 10h, jeszczce dobrze by było, gdybys scianki (procz tej glownej) obłożył czymś, co by powstrzymało jakiekolwiek promienie słoneczne. Może kup tez jedną kosiarke, lub weź od kogośjeśli masz możliwośc. Jakby co, to ona sie tym naje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...