Skocz do zawartości

Co to za roślinka?? Jak i czy mogę ją skrócić???


Rekomendowane odpowiedzi

to mi wygląda na nadwódkę (być może tajlandzką) i można ją przyciąć nożyczkami tuż nad liśćmi na takiej wysokości na jakiej Ci pasuje (byle te śmieszne "kikuty" nie sterczały). Jest to roślina łodygowa, więc to co obetniesz śmiało możesz od razu posadzić w innym miejscu. Analogicznie każda roślina łodygowa może być tak przycinana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki wielkie dzięki...jutro biorę się do pracy... żeby się odstało jeszcze...

A na marginesie jak czyścić kamień który osadził się na szkle akwa? Dostałem większe akwarium ale ktoś po jego użytkowaniu nie umył go i stało kilka miesięcy a teraz ciężko mi domyć kamień na ściankach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rośliny najlepiej przyciąć nożyczkami - łatwiej się ukorzeniają wtedy. a jak się urywa to rani się łodygę. A co do czyszczenia akwarium ze starego kamienia to polecam ocet :D Proste rozwiązanie w przyszłości nieszkodliwe dla ryb, bo łatwo wymyć z tego octu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki już umyte :) pomogło ale musiałem bardzo się napracować... (i nawąchać chociaż nie lubię tego zapachu ;p). Co do roślinek to zrobię tak jak napisałeś obetnę nożyczkami i rozsadzę jakąś część w innym miejscu ( wiązać te obcięte łodygi razem i dopiero wsadzać w dno ??? ). W niedzielę wrzucę fotki mojego nowego baniaczka to może podrzucicie mi jakieś pomysły co można jeszcze zrobić :)

 

 

Pozdrawiam i Wielkie Dzięki za pomocne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...