Skocz do zawartości

Bimbrownia - co się stanie?


Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=5&t=9355&start=0&st=0&sk=t&sd=a

 

a co do bimbrowni tak ,i czekamy.

o ile się orientuje na końcu wężyka powinien być dyfuzor czy coś.

 

Tylko wiesz bimbrownia i rośliny cieniolubne... raczej się wyklucza ze względu że akwa z bimbrownią musi być super oświetlone bo inaczej nici z bimbru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jak juz bedziesz miał dobre oswietlenie do bimbrowni to wystarczy zrobic tak...:

to co ja mam .. nie mam 2 buletlki jako filtr tylko jedna duza butelke .. ja stosuje na 200l 1.4 litr wody 500g cukru i 15 gr drozdzy oczywiscie posrodku zamocowany zawór zwrotny..bimbrownia chodzi cały czas ale napowietrzanie sie włancza automatycznie jak swiatło gasnie i wyłancza odwrotnie.. nie stosuje zadnych dyfuzorów najlepszy dyfuzor to filtr zewnetrzny ... wezyk z kamieniem przyczepiłem tak zeby wszystkie bable były zasysane do filtra po trafieniu do filtra babelek pewnie sie rozdziela i najmiejsze babelki zatrzymuja sie na gestej gabce jaka posiadam w jednym wkładów tam sie rozpuszcza do konca i woda z co2 wraca do akwa ... simple... :twisted::twisted::twisted::twisted:..i pamietaj ze oprócz co2 rosliny musisz nawozic?? przy wysokiej fotosyntezie wszyskie zapotrzebowania sa zwiakszone nietylko co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem prędzej silikon akwarystyczny, ale jak zmieniałem zacier i odkręcałem zakrętkę to zawsze mi się rozszczelnił przy wężyku jak nim poruszyłem przy odkręcaniu. Masz rację wielu "akwarystów", nie zwróciłem na to uwagi.

 

Pozdrawiam ;).

Jest na to rozwiązanie ;) Następnym razem nie odkręcaj zakrętki, tylko trzymaj ją i odkręcaj...butelkę :P Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...