Skocz do zawartości

Naturalne akwa...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W mojej przygodzie z akwarystyką chciałbym nawiązać troche do naturalnego środowiska ryb które mam(Neon innesa)

Potpatrzyłem troche wasze akwaria i mam zamiar zrobić, naturalne środowisko dla neonów,dokładnie nie wiem jak to środowisko się nazywa.

 

 

Więc moje plany są takie:

Czarne kamieniste podłoże w raz z drobnym jasnym piaskiem.

Spory kożeń w prawej części akwa.

Suche liście na dnie.

Zabarwienie wody.

I spora ilość roślin.

 

 

Teraz moje pytania:

Jak zabarwić wode najlepiej domowym sposobem?

Jakie rośliny proponujecie?

 

Oraz przez jakiś czas bende miał inne ryby w akwa razem z neonami,czy zabarwiona woda nie wpłynie na nie zle?

I czy żabienica ocetylowata pasuje do tego środowiska ponieważ mam ją dużą i żal mi ją odawać.

 

Prosze o komętarze i pomoc, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czasem czarne wody? BW.

 

gdzieś był temat o podłożu dla neonek ,czarne kamienie ok ,jasny piasek nie ok...

 

a jak chcesz piasek liśćmi przykryć to zamiast piasku nie lepiej jakiej lepsze podłoże dla roślin? bo raczej dla neonek obojętne to czego nie widzą ,a roślinom pomoże ;)

 

zabarwienie wody wywołają same liście odpowiednie jak chcesz je dać o ile się nie mylę?

 

ed:

viewtopic.php?f=22&t=8305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liście, szyszki olchy ... Atreyu Właśnie piasek lepszy jak BW, no i do patryka- mała ilość roślin a nie duża ;). Jeśli ma być super dokładne BW ( wystrój i obsada) No to neonki + parka P. ramireza. Jęśli nie tak dokładnie to neonki + stadko krewetek. Wszystko zależy od litrażu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się kompletnie na BW ,po prostu słyszałem że neonki najlepiej czują się na ciemnym podłożu ;)

adnotacja.

ale potrafię podesłać komuś linka z przykładowym BW ,wiem jak mniejwięcej jak wygląda BW ,ale nie na tyle by komuś tłumaczyć krok po kroku żeby ktoś mi później błędy wytykał. Natomiast na neonkach znam się jak najbardziej. To do dziwnrgo listu do mnie na pw od pewnego osobnika po co się tu udzielam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a co z żabienicą moge ją zostawić czy kupić co innego a jeśli tak to co?

 

Edit:

 

Jeszcze jedno pytanie:Zakładając że pozbieram pare szyszek olchy, jak mam je przygotować przed włożeniem do akwa?/wygotować?

 

Mod: pisanie postu pod postem jest sprzeczne z regulaminem. Proszę się do niego stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żabienica szczerze nie pasuje do tego wystroju, zamiast niej lepiej dać duuużą ilość małych, cieniutkich korzeni.

szyszki olchy jak najbardziej wygotować.

A kolor wody, najlepiej uzyskuje się od korzeni. To one w większości barwią wodę (dużo osób próbuje z tym walczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabarwienie wody uzyskasz przez wrzucenie szyszek olchy do wody ( bez gotowania) od korzeni, od liści itd. Środowisko Neonów to typowe BW . sporo korzeni piasku na dnie i liście ....... Rośliny są im obojętne ..

Tu zdjęcie przykładowego domu dla neonów ( to moje akwa i to typowe BW )

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...