Skocz do zawartości

[112L] Ogólne (nowe foto - strona 3 )


reeq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wytrzymałem i umieściłem. To moje pierwsze akwa. Woda zabarwiona przez korzenie ale z każdą podmianą jest lepiej.

 

Filtr: Penn-Plax Cascade 400 ( 400 L/godz.) z napowietrzaniem

Grzałka : Atman AT- 100W

Oświetlenie: Aquarell 18 W

zwykła 18 ( z wyposażenia pokrywy)

 

Nie badałem twardości ani NO2.

 

Rośliny:

-anubias

- kabomba

- mech jawajski

- nurzaniec

- wgłębka wodna

- żabienica

- wgłębka wodna

 

Żyjątka:

 

... jak w podpisie

 

Dzięki za komentarze i wskazówki oraz ... ewentualne opierniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te jajko to otoczak z rzeki. Dziwny prawie idealnie kulisty kształt nie wydaje się być zrobiony przez naturę. Wyrzucę go z akwa jak kupię jakieś większe kamienie na tło. Na pewno kupie helenkę jak ze ślimakami zaczną się kłopoty, na razie jest spoko bo jeszcze nie urosły, a chwilowo są pożyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajnie, narazie trzeba poczekać niech się rozrośnie.

Nie wiem czy nie lepiej zdecydować się albo na kiryski albo cierniooczki oba gatunki przydenne.

A na górę stadko jakiegoś jednego gatunku, zleży co ci się podoba neony, danio ... + np. parka ramireza skoro ci się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym cierniooczki bo podobają mi się strasznie takie wężowe rybki. Do 112 l baniaka trzciniak się nie nadaje, a przeglądając atlas ryb tu na superakwarium nie znalazłem wężowej,towarzyskiej i spokojnej rybki w sam raz do mojego akwa.

Cierniooczek Kuhla się nadaje tak z 4 a nawet 5 ale dobrze by było gdybyś miał podłoże z bardzo drobnego żwiru,

w którym ryby mogą się zakopywać i kryjówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, więc byłem dziś na giełdzie i kupiłem 20 zwinników Behlera. Jestem niezykle zadowolony. Kulkę dałem komuś innemu za to zainstalowałem na korzeniu i kamieniu po anubiasie.

 

Jeszcze kiryski panda (5 szt) oraz cierniooczki (4 szt ) a także 4 gurami. Cały planowany przeze mnie skład rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, piasek pośrodku.

 

Miałem dostać 3 gurami, mam ... 5 (2+3) - nie miałem na to wpływu . Ale są spokojne póki co i wyglądają zdrowo.

 

Tak więc mam 20 zwinników, 5 gurami, 3 kiryski panda i glonojada. Zrobię zdjęcia aktualnego baniaka wieczorem i pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...