Skocz do zawartości

czyszczenie filtra a bakterie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie do w wszystkich tych, ktorzy mowia ze nie mozna plukac gabki w kranowie - poniewaz zabija bakterie.

wiec jezeli wymieniacie gabke to co sie dzieje?

podejrzewam ze nic bo te same bakterie co na gabce znajduja sie rowniez w zwirze, na roslinach i na sciankach akwarium. Nie sadze ze plukanie filtra w wodzie z kranu cokolwiec tu zmienia. System ten zdaje sie miec tylko sens przy restarcie akwarium, kiedy to pluczemy zwir i mamy praktycznie jalowe akwa. wtedy to najlepiej wcale nie czyscic filtra i wlaczyc go na kilka dni zeby zabrudzil wode bakteriami. Jezeli sie myle to prosze o krytyke.

pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajonez ja tez tak mysle wkoncu ktos tu sensownie napisal.te bakterie zyja w rowniez w zakamarkach filtra ktorych nie da sie do konca wyczyscic.wiec nawet jak se ta gabke umyjecie w kranowie albo nawet wyparzycie to bakterie zaszczepia sie ponownie.a co do wegla to usuwa on zanieczyszczenia chemiczne i organiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bakterie żyją w filtrze, żwirze i nie wiadomo gdzie jeszcze w akwarium.

Ale po co płukać gąbkę z filtra pod bieżąca kranówa czy pod wrzątkiem i zabijać wszystkie bakterie z gąbki jeżeli można je oszczędzić, gdy myjesz ją w wodzie z akwa :) Oczywiście po jakimś czasie znowu pojawią się w gąbce, ale po co czekać. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...