Skocz do zawartości

czyszczenie filtra a bakterie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Płucz w kranówie(zimna woda) i nic się nie bój wkońcu ta gąbka jest tylko do czyszczenia mechanicznego.

Inna sytuacja jest jeżeli masz tylko gąbke jak to bywa w niektórych filtrach,oczywiście musi ona być o grubych porach żeby bakterie się tam rozwijały.

Kolejny probem to to że nie wypłuczesz tej gąbki dobrze w wodzie podmienianej przecież no chyba że masz podmiany po 100 litrów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płucze tylko w wodzie z akwa ;) , a po za tym ta gąbka strasznie śmierdzi :shock:

a wymieniasz od czasu do czasu tą gąbkę? Teoretycznie powinno się wymieniać co kilka podmian wody, tylko trzeba zostawić kawałek starej, żeby bakterie przeżyły. Ja czyszczę gruntownie filtr co dwie podmiany wody, a gąbkę wymieniam raz na dwa czyszczenia i jest wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakterie w syfiastj gąbce nie zamieszkają,gąbka jest tylko do filtracji mechanicznej(chroni wkłady biologiczne przed zabrudzeniem) chyba że ktoś kupił filtr z samą gąbką no to błąd wtedy to musi być gąbka o grubych porach.Wymieniam oprostu jak się zniszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ja mam jeszcze takie kulki czarne i woreczek z jakimś węglem to gąbkę jak czyścić,a co to są te kulki,początkująca jestem

te kulki tzw. bio-balle. sa po to zeby bakterie mialy gdzie sie zalegnac.ja mam tez takie w swoim filtre i gdzies znalazlem informacje ze ich ksztalt i te naciecia sprzyjaja rozwojowi bakterii.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki szyma ;) , ale jeszcze powiedzcie mi jeszcze ile potrzebuje czasu taka gąbka żeby osiadły w niej te bakterie

ja dodaje jeszcze takie srodki wspomogajace rozwoj bakterii i mysle ze po tygodniu powinny6 ci sie juz wytworzyc.a zreszta ja mam filtr od firmy Tetra i nie musze w nim czyscic tej gabki bo mam dodatkowe wklady z weglem aktywym ktore filtruja wszystko takze na gabce niewiele sie osiada.a wklady i tak musze wymieniac co miesiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kulki tzw. bio-balle. sa po to zeby bakterie mialy gdzie sie zalegnac.ja mam tez takie w swoim filtre i gdzies znalazlem informacje ze ich ksztalt i te naciecia sprzyjaja rozwojowi bakterii.pozdrawiam

w moim filtrze to akurat jest świetne miejsce do wylęgu małych ślimaków. Najgorsze, że nawet wrzątek na nie nie pomaga :cry:. Ale wyjąłem te kuleczki z woreczka i je bardzo dokładnie wymyłem, a później dałem środek na rozwój bakterii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...