Skocz do zawartości

[86l] Otoskarium + Bojki (aktualizacja 07.12.2009)


amiraczel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 86l profilowane ze standardową pokrywą

 

- filtracja i napowietrzanie : AquaEl Turbo 650 , wkład : żwirek amonowy + ceramika bio

 

- oświetlenie : 2x18W Osram 865

 

- ogrzewanie : Elite 100 W

 

- podłoże : biały piasek kwarcowy

 

- technika CO2 : bimbrownia

 

- stosowane nawozy : kulki gliniano - torfowe, mikro i makroelementy płynne

 

- fauna : Otocinclus x7 , Amano x3

 

- flora: Echinodorus Marble Queen, Vallisneria spiralis, Elocharis acicularis

 

- pokarmy : Wafers green algae

 

- tło : niebieski brystol

 

Parametry wody

 

- temperatura 26

- pH 6,5

post-1203-13685156511763_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bardzo fajnie ;)

gupików się pozbyłeś?

pierwszy raz widzę że ktoś robi akwa pod Otosy a nie spycha ich do roli sprzątaczy ;)

jak gupiki out to możesz oczywiście wpuścić też coś dla ozdoby np bojka, bez kombinowania z nie wiadomo czym jak skupiasz się na otoskach ;)

 

co do otosków jeszcze, możesz pomyśleć nad zakupem specjalnych tabletek dla nich jak jeszcze nie mają ich w diecie ;)

 

jedno tylko zastrzeżenie - trochę słabe światło dla sprawnego działania bimbrowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno tylko zastrzeżenie - trochę słabe światło dla sprawnego działania bimbrowni...

jak dla mnie 0,42w/l jest ok

 

natomiast zgadzam się że same otoski to ciut mało ... po szybach i kamieniach się dziadostwo rozpełznie i nic nie widać ;/ pomyśl nad czymś ;)

 

ps. jeden bojek w takim akwa to mało -> gdyby to była jakaś dżungla (patrz Yorki) to ok ale tu bym widział cuś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

jak roślinki radzą sobie w piasku??

Napisze tak: gdy będę robił restart to zmienię podłoże,nie polecam piasku, gdy chce się mieć rośliny,na pewno wymaga odpowiedniego doboru ich doboru i jest więcej pracy przy odmulaniu.

 

Gdy robisz restart w akwarium to jak czyścisz podłoże (piasek)

Wcale nie trzeba czekać na restart,piasek czyszczę przy każdej podmianie wody.

Ja wykorzystuje patent wyczytany gdzieś na forum.

Po prostu zasysam piasek (oczywiście nie cały) dokładnie go opłukuje i gdy zbierze się już niezła kupka za pomocą rurki od odmulacza z powrotem wsypuje do akwa.

Co jakiś czas należny też kupić dodatkowy worek nowego piasku bo wiadomo, że zawsze trochę piasku wycieknie z wodą.

 

Właśnie od jakiegoś czasu myślę nad jakimiś nowymi mieszkańcami, ale na razie nie mogę się zdecydować.

Na pewno dojdą 2, 3 otoski i krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiego drzewa masz te gałązki w akwa?? Też nad tym myślałem ale boje się że mi zgniją lub czegoś naniosą :P I jak je preparowałeś? jak korzenie?

1) cienkie - akacja i grubsze - dąb

2) ja akurat przywożę sobie ze wsi, z dawnego uzdrowiska w Cielętnikach, więc problemu zanieczyszczeń w zasadzie nie ma

3) preparacja jak korzenie, moczenie+gotowanie(ew.wrzątek) (oczywiście gałęzie martwe,suche jak siano)

 

Co do akacji to można znaleźć bardzo ciekawe gałązki, o ciekawych kształtach. U mnie wygląda to jako tako ale pracuje nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nieźle się zapowiada, gratuluję dobrego źródła otosków - widać były dobrze zaaklimatyzowane, bo jak jest inaczej to padają jak muchy w 2 tygodnie... Ale z odłowami tak jest.

pH jeszcze ciut wysokie - otoski lubią niżej , ale jak im dobrze... torf kulkowy widziałem chyba że stosujesz - to dobrze! :D

Zamiast piasku - dobre było by podłoże Amazonia (ADA) lub AquaSubstrateII+. Są 2-3 kolory , ja stosuję "czarny" (właściwie ciemnobrązowy). Są też jasne.

Jedną świetlówkę bym zmienił na Aquarelle (Philips) lub Fluora (osram). Lepiej eksponują kolory i rośliny lepiej rosną. Nawet te bardziej wymagające. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszły zmiany w akwarium:

 

1)pozbyłem się Echinodorusa ponieważ rozrósł się strasznie i zasłaniał 3/4 akwa

2)porozsadzanie Cabomba i Limnophila

3)doszła Moczarka

4)nowe drewienko

 

Jestem coraz bliższy zmiany podłoża,tylko problem z rybami i krewetami, nie mam gdzie ich umieścić na ten czas.

post-1203-13685157474799_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą gałązką akwa wygląda lepiej,

 

Jestem coraz bliższy zmiany podłoża,tylko problem z rybami i krewetami, nie mam gdzie ich umieścić na ten czas.

jeśli chcesz na szybkiego wymienić podłoże to zrób tak: zwierzątka odłów do jakiegoś wiaderka, ważne nie wylewaj wody, nie czyść filtra. wymień tylko podłoże. zalej w jak największym stopniu starą wodą, wtedy nie musisz czekać, rybki możesz dać chwilę po zalaniu akwa, ale lepiej poczekać ze 2h. mój znajomy tak robił, wszystkie rybki mu przeżyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale bez przesady do piękności to mu jeszcze daleko.

 

Dzisiaj zacząłem wymianę podłoża na ciemny bazalt. Na razie wymiana dotyczyła części środkowej, z której odmulaczem odessałem cały piasek. Za kilka dni strona lewa i następnie prawa.Nie wymieniam od razu całego,aby nie zakłócać zbytnio ekosystemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...