Skocz do zawartości

wszystkie nawozy w jeden dzień?


Rekomendowane odpowiedzi

czy mogę wszystkie nawozy takie jak poniżej podawać jednego dnia o tej samej porze co dwa tygodnie. wszystkie na raz (oczywiście w odpowiedniej dawce) ??? :?::?::?:

 

-tropical-kobaltosan

-tropical-aqua plant b

-tropical-ferro-aktiv

-tropical-multimineral

 

kupiłem te środki i nawozy, ale nie wiem czy mogę je podawać jednocześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam chyba pisze na preparatach tropicala żeby ich nie mieszać...

 

multimineral jest skierowany bardziej dla ryb niż roślin ,kobatostan też ,raczej oba z nawozami mają niewiele wspólnego.

dodatkowo oba zawierają kobalt. nie mieszałbym ,przedobrzysz...

 

ferro activ i aqua plant się uzupełniają i tylko one z tych co wymineniłeś ,można je dawać raz w tygodniu ,ale nie z multimineralem i kobaltostanem.

ferro zawiera żelazo ,multi też ,kobaltostan zapewnie też.

nie mieszaj.

 

PS: czy mi się wydaje czy był powyżej post innej osoby która zalecała łączenie ich i usunęła post? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mogę stosować aqua plant b z ferro-aktiv. a multimineral i kobaltosan?

a może mógłbym stosować multimineral i kobaltosan gdybym stosował co 2 tygodnie ferro-aktiv i aqua plant b w poniedziałek a w piątek multimineral i kobaltosan? albo multimineral i kobaltosan za tydzień ferro-aktiv i aqua plant b i znowu za tydzień multimineral i kobaltosan.

jeśli ktoś by mógł napisać jak połączyć stosowanie tych czterech preparatów tak by wszystkie mogły być użyte byłbym wdzięczny. ewentualnie jeśli jakiś preparat nie pasuje to go wykluczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam chyba pisze na preparatach tropicala żeby ich nie mieszać...

 

multimineral jest skierowany bardziej dla ryb niż roślin ,kobatostan też ,raczej oba z nawozami mają niewiele wspólnego.

dodatkowo oba zawierają kobalt. nie mieszałbym ,przedobrzysz...

 

ferro activ i aqua plant się uzupełniają i tylko one z tych co wymineniłeś ,można je dawać raz w tygodniu ,ale nie z multimineralem i kobaltostanem.

ferro zawiera żelazo ,multi też ,kobaltostan zapewnie też.

nie mieszaj.

 

PS: czy mi się wydaje czy był powyżej post innej osoby która zalecała łączenie ich i usunęła post? ;)

heheh * jest napisane . tak napisalem post , ale wydalo mi sie tak banalne to co napisalem ze postanowilem to skasowac xD otoz male sprostowanie kobaltosan jaki multimineral tropicala mozna zastosowac jako wzbogacenie wody dla ryb jak i roslin :D mozesz wszystko stosowac to co wymieniles tylko nie mieszaj tego czasem w jednym pojemniku xD wlej jedno za chwile nastepne. jezeli korzystasz z nawozow ktore w skladzie maja powtarzajacy sie mineral to warto zaopatrzyc sie w testy dla niego zeby nie przedobrzyc . tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferro activ i aqua plant się uzupełniają i tylko one z tych co wymineniłeś ,można je dawać raz w tygodniu ,ale nie z multimineralem i kobaltostanem.

ferro zawiera żelazo ,multi też ,kobaltostan zapewnie też.

nie mieszaj.

 

 

trzymałeś kiedyś w łapce Aqua PLant???

 

Preparaty uzupełniające:Ferro-Activ, Multimineral, Kolbaltosan

 

 

Można je podawać razem, ja osobiście żeby nie przedobrzyć nie leje wszystkiego od razu do wody tylko stosuje na przemian, POWOLI dolewając odżywki i obserwując czy sie nic nie dzieje.

Każdy zbiornik jest inny i może inaczej na to zareagować więc lepiej dać dużo mniej niż trochę za dużo,

Musisz wyczuć ile twój zbiornik potrzebuje(testy na minerały, oraz obserwacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zrobię tak że dam multimineral a za dwa tygodnie ferro-aktiv + aqua plant b a za dwa tygodnie znowu multimineral i tak na okrągło. czy to będzie dobre rozwiązanie?

uznałem że kobaltosan jest niepotrzebny bo wspomaga wzrost ryb i intensyfikuje ich barwęa tą rolę odgrywa u mnie pokarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki atreyu. ostatnio zdecydowałem się, że będę podawał Tropical MULTIMINERAL i Sera florena, a te nawozy które miałem podarowałem kuzynce, która narzekała ostatnio, że jej się nawozy kończą, a ona nie ma kasy. z resztą na to jej 200 litrów te środki będą na dwa razy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...