Skocz do zawartości

Rośliny w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

to powiem co myślę ;)

 

na tyłach po lewej i prawej: nadwódka tajlandzka

na tyle od lewej:

żabienica blehera

na środku w tyle żabienica barthi

przy korzeniu Żabienica czterożebrowa - Echinodorus quadricostatus.

te małe ciemne to Zwartka Becketta - Cryptocoryne beckettii.

 

niepokoi mnie tylko ta roślinka z przodu po lewej czy to nie aby skrzydłokwiat? jeżeli tak to szybko wyjmij go,bo to roślina doniczkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydłokwiat ???? :shock:

Przecież to duża roślina. Wiem bo stoi u mnie w kuchni na parapecie i raczej do akwarium czegoś takiego bym nie włożył.

 

Ta roślinka w rogu po lewej to : Echinodorus PYTON jedyna jaka kupiłem z opisem. Przynajmniej taką karteczkę miała w doniczce. Postaram się zrobić lepsze zdjęcia aby było ją dokładnie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej to bym chciał wiedzieć coś o tej roślinie na środku (największa)

wiem że to żabienica ale nie wiem jaka, przeglądałem katalogi roślin i nie znalazłem jej ;/

 

ostatnio mi troszkę marnieje -> kiedyś te liście sięgały powierzchni ale ostatnio rosną jakieś takie mniejsze i nie wiem dlaczego ;/

od jakiegoś czasu jak szalona wypuszcza pędy nad powierzchnię -> czy to może być powód??

 

nie chcę dublować zdjęć na forum a dużo zbliżeń jest w galerii

to chyba nie jest bakopa bo ma dużo bardziej podłużne listki (mowie o tym po lewej str korzenia bo po prawej też taka mała biedotka rośnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurzaniec sie tak tam Ci rozrosl ze nie dziwota ze Ci tam zaczyna marniec reszta ;) ja go tne na wysokosc , lub nie wiele ponad lustro wody, tak zeby kazda roslina skorzystala na swietle. wydaje mi sie ze te pedy wypuszcza dlatego ze swiatlo nie pada bezposrednio na rozete lisci (dociera mniej, przez co drobniejsze wyrastaja) no i konkuruje z nurzancem o swiatlo poprzez te pedy. tutaj masz spis zabienic przyjzyj sie dokladnie moze znadziesz swoja roslinke http://akwa-mania.mud.pl/rosliny/eapart.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...