Jump to content

Artemia jak hodowac


piotrek57
 Share

Recommended Posts

Artemia ma prawo paść po 3 dniach od wyklucia. Larwy nie są niczym dokarmiane, więc długo na samej wodzie nie wytrzymają. Natomiast jeśli piszesz o 3 dniach licząc od momentu nastawienia wylęgu, to powodem padania może być rodzaj soli jakiej używasz do wylęgu. Zauważyłam, że na "markowych" solach, często była mała ilość wyklutych larw i bardzo szybko padały. Zmiana soli na zwykłą kuchenną oczywiście niejodowaną rozwiązała problem.

Wykluczam oczywiście u Ciebie takie przyczyny jak zaprzestanie napowietrzania wylęgu, czy dolewanie "słodkiej" wody, bo i z takimi praktykami się spotkałam ;) 

A to też powoduje szybkie padanie artemii.

Edited by maziama
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...


Jeśli artemia, którą wychowałeś dla narybku skalara, padła po 3 dniach, istnieje kilka możliwych przyczyn. Oto kilka czynników, które mogą mieć wpływ na przeżywalność artemii:

Zanieczyszczenia wody: Żółte zabarwienie wody może wskazywać na obecność zanieczyszczeń lub rozkładającego się pokarmu. Woda w wylęgu artemii powinna być czysta, aby zapewnić dobre warunki rozwoju larw.

Zbyt duża ilość artemii: Jeśli dodałeś zbyt dużą ilość jaj artemii do wylęgu, mogło to prowadzić do przepełnienia i braku tlenu w wodzie. W takim przypadku część artemii może nie przeżyć.

Niewłaściwe warunki hodowlane: Artemia wymaga odpowiednich warunków do rozwoju, takich jak temperatura, oświetlenie i mieszanie wody. Jeśli którekolwiek z tych warunków było nieodpowiednie, może to wpłynąć na przeżywalność artemii.

Aby zwiększyć szanse na powodzenie hodowli artemii, możesz spróbować następujących kroków:

Użyj czystej wody, najlepiej filtrowanej lub odstanej wody.
Uważnie dawkuj jaja artemii, aby uniknąć zbyt dużej ilości.
Zapewnij odpowiednie warunki hodowlane, takie jak temperatura wody w zakresie 25-28°C, dobre oświetlenie i mieszanie wody, np. za pomocą napowietrzania.
Pamiętaj, że artemia to delikatne organizmy, które mogą być podatne na różne czynniki. W przypadku problemów z hodowlą warto eksperymentować i dostosowywać warunki, aby znaleźć optymalne dla danego przypadku.


_________________________
https://ubezpieczeniegrupoweranking.pl/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...