Skocz do zawartości

bimrownia pytanko???


Rekomendowane odpowiedzi

do 200 litrow nie ma sensu zakladac bimbrowni.lepiej zainwestowac w butle co2.bimbrownia ma sens jedynie w zbiornikach do 100-120 litrow.w wiekszych jest poprostu niewydajna

niestety jestem zmuszony do postawiaenia bimberku poniewaz tu gdzie mieszkam niema dostepu do butli a z tego co wiem to mozna calkiem spokojnie uzyc bimbru w 200l tylko zwiekszyc proporcje

 

edit mod: pisownia ponownie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wiesz lepiej to po co wogole zadales takie pytanie.to jest forum szukasz pomocy ja ci jej udzielilem ale jak twierdzisz ze nie mam racji no to przykro mi.trzeba było sie zapytac tego kto ci powiedzial ze do 200 litrow bimbrownia jest ok,jakie masz proporcje zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wiesz lepiej to po co wogole zadales takie pytanie.to jest forum szukasz pomocy ja ci jej udzielilem ale jak twierdzisz ze nie mam racji no to przykro mi.trzeba było sie zapytac tego kto ci powiedzial ze do 200 litrow bimbrownia jest ok,jakie masz proporcje zrobic.

sprostowanie panie moderatorze :!: nie stwierdzilem ze wiem lepiej to po 1wsze po 2drugie wiem ze lepiej wydajna jest butla w wiekrzych litrarzach po 3cie jezeli niemasz nic konkretneo do powiedzenia w temacie to poco sie wypowiadac pytanie bylo proste chodzi mi o proporcje zacieru a nie o to czy bimbrownia sie nada czy tez nie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wiesz lepiej to po co wogole zadales takie pytanie.to jest forum szukasz pomocy ja ci jej udzielilem ale jak twierdzisz ze nie mam racji no to przykro mi.trzeba było sie zapytac tego kto ci powiedzial ze do 200 litrow bimbrownia jest ok,jakie masz proporcje zrobic.

Uzzzonie,panie moderatorze, modusiu :D . Jeśli pantcho nie stac, lub nie ma dostępu do butli, to nie ojeżdżać go proszę, ponieważ on nic złego nie zrobił ( nie powiedział, że wie lepiej ani nic tym podobnego ). A teraz do pantcho : Oczywiście że można tylko trzeba by było zrobić inny zacier inne butelki ...

 

To tak

 

1 butla 2-2.5 l

2. 0.5-1 l

3. Zacier :

1 - 1.5 kg cukru 20 g drożdży

 

Koniec

 

Ps. Takie było pytanie uzzon więc poco OT ? (Chodzi o zacier)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wiesz lepiej to po co wogole zadales takie pytanie.to jest forum szukasz pomocy ja ci jej udzielilem ale jak twierdzisz ze nie mam racji no to przykro mi.trzeba było sie zapytac tego kto ci powiedzial ze do 200 litrow bimbrownia jest ok,jakie masz proporcje zrobic.

Uzzzonie,panie moderatorze, modusiu :D . Jeśli pantcho nie stac, lub nie ma dostępu do butli, to nie ojeżdżać go proszę, ponieważ on nic złego nie zrobił ( nie powiedział, że wie lepiej ani nic tym podobnego ). A teraz do pantcho : Oczywiście że można tylko trzeba by było zrobić inny zacier inne butelki ...

 

To tak

 

1 butla 2-2.5 l

2. 0.5-1 l

3. Zacier :

1 - 1.5 kg cukru 20 g drożdży

 

Koniec

 

Ps. Takie było pytanie uzzon więc poco OT ? (Chodzi o zacier)

i oto chodzilo dzieki wielkie a jeszcze jedno jaka ilosc wody? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie stosuję proporcje "bitwy pod Grunwaldem" 1410 1l wody 400g cukru 10g drożdży (+łyżeczka sody) i to jest zacier na 100l wody. By uzyskać zacier dla 150 dajesz 1.5l/600g/15g (+1.5 łyżeczki sody) na 200 analogicznie 2l/800g/20g (+ 2 łyżeczki sody)

 

jeszcze się nie zawiodłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie stosuję proporcje "bitwy pod Grunwaldem" 1410 1l wody 400g cukru 10g drożdży (+łyżeczka sody) i to jest zacier na 100l wody. By uzyskać zacier dla 150 dajesz 1.5l/600g/15g (+1.5 łyżeczki sody) na 200 analogicznie 2l/800g/20g (+ 2 łyżeczki sody)

 

jeszcze się nie zawiodłem

dzieki wielkie o to mi chodzilo a tyle tu krzyku bylo heheh czekam jeszcze na dyfuzor i robie zacier :D

temat do zamkniecia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...