Skocz do zawartości

ilosc podawanego co2


Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj stworzyłem bimbrownie na 200l czyli 2l wody 800cukru i 30g drozdzy. uzyłem sychych drozdzy. bimbrownia smiga ze chej newet jestem w szoku jak bardzo... i czy nawet nie zaduzo?? podłaczyłem ja pod zwykły kamien do napowietrzania który produkuje mi około 17 babli na sekunde czy to nie zaduzo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 b/sek to chyba dużo, ale nikt ci nie powie tu dokładnie ile ma być, wszystko zależy od baniaka. Powinieneś mieć np. stały test na poziom co2, albo pomiar kh i ph i wyliczenie ilości co2 i z czasem ustalić odpowiednią dawkę. Obserwuj ryby czy nie zaczynają się dziwnie zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to 17 bąbelków to przez tą kostkę pewnie

ps. masz 600 hz wzrok że naliczysz 17 poruszających się bąbelków na sekundę ;) szacuneczek xD

o kurcze ale się uśmiałem jak to przeczytałem - nie ma jak poprawić sobie dzień z rana :D

 

ps. Jak dla mnie 17 bąbelków to dziwnie dużo. jeżeli nie poddusisz ryb to powinno być ok. Jak pisał poprzednik testy i jeszcze raz testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pomysł :D

 

1. Zmierzyć czas ruchu jednego bąbelka z dna do tafli. Dajmy na to 4 sec ;)

2. Zrobić zdjęcie jednorazowo wszystkich bąbelków w akwarium.

3. Zgrać zdjęcie na komputer ,policzyć bąbelki na zdjęciu. Np wyjdzie 100.

4. Biorąc pod uwagę że bąbelek z dna leci 4 sec ,to dzielimy ilość bąbelków przez czas i wychodzi nam ilość bąbelków na sekunde ;)

 

Hardkorowy pomysł ,ale może zadziałać xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że bąbelki liczył w drugiej butelce bimbrowni, na końcu wężyka wchodzącego do butleki z czystą wodą z tej butelki z zacierem.

 

ja mam pomysł :D

 

1. Zmierzyć czas ruchu jednego bąbelka z dna do tafli. Dajmy na to 4 sec ;)

2. Zrobić zdjęcie jednorazowo wszystkich bąbelków w akwarium.

3. Zgrać zdjęcie na komputer ,policzyć bąbelki na zdjęciu. Np wyjdzie 100.

4. Biorąc pod uwagę że bąbelek z dna leci 4 sec ,to dzielimy ilość bąbelków przez czas i wychodzi nam ilość bąbelków na sekunde ;)

 

Hardkorowy pomysł ,ale może zadziałać xD

Bez komentarza. Mam nadzieję, że piałeś to jako żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, podepnę się pod temat.... wczoraj zainstalowałem u siebie system CO2. mam 1,5l butle z gazem, dyfuzor a po drodze jakis badziewny bąbelkomierz....ale mniejsza, bo na dyfuzorze można elegancko mierzyć ilość podawanego co2. U mnie się pojawia 2 bańki w ciągu sekundy i są one rozpuszczane przez dyfuzor. Czy taka ilość wystarczy na zasilenie zbiornika 112l?

Póki co roślinkami średnio obrośnięte.

Pozdrawiam Bryan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...