Skocz do zawartości

zakładanie akwarium krok po kroku


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze i chyba najważniejsze,

ile pieniędzy jesteś w stanie zainwestować w akwarium?

 

Forum służy przede wszystkim doradzeniu ,ale to przede wszystkim TWOJE akwarium i wszystkiego dokładnie co kupić np. nie dobierzemy ci tu koloru żwirku ;) choć np o jego granulacji możesz poczytać na stronie głównej tego forum i można wybrać taki w którym wybrana wcześniej obsada czuła by się najlepiej ;)

 

A co do obsady.

Ogólnie co chcesz tam mieć powinieneś wiedzieć sam ,lub choć napisać jakieś preferencje ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jak najwięcej informacji zacieśniających krąg podpowiedzi. A w miarę czasu będziemy po kolei podpowiadać, jednak polecam lekturę tamtego tematu, bo jest dość rzeczowy i pozwala uniknąć wielu błędów początkującego akwarysty. Najpierw wiedza, potem rybki ;) tak będzie lepiej dla Ciebie i przyszłych podopiecznych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz problem z żwirkiem czy mogę dać warstwami na sam duł dam czarny żwir a na gorę piasek

 

teraz proponowane rośliny:

Kobomba

Bakopa karolińska

Lileopsis Brazylijski ( Trawka Brazylijska )

Nurzaniec

Żabienica wielka

Żabienica sercolistna

Żabienica delikatna

Zwartka Wallisa

 

oto moja propozycja co by tu jeszcze posadzić

mam jeszcze oczywiście kokos oraz korzeń :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do żwiru to możesz dać go warstwami. Dobrze dać pod żwir niewielką ilość gliny. Reszta to kolorystycznie nie ma znaczenia, ale ważna jest granulacja. Im grubszy żwirek tym niżej go dać. A taki najdrobniejszy to z góry. Jeżeli chodzi o kolor to kwestia gustu, jednak jak dla mnie to najładniejszy czarny brązowy i bialutki kwarcowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co po to tutaj jesteśmy (społeczność forumowa) jak masz jakieś pytanie wątpliwości pytaj, a zawsze ktoś odpowie - prędzej czy później ktoś rozwiąże problem. Pamiętaj jednak by samemu czytać forum i szukać, bo wiele "standardowych" problemów zostało już omówione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...