Skocz do zawartości

pytanko


Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam Aquapotas i mikroelemety ;) Łącze te dwa i nie można tylko nawet trzeba (ale to wszystko zależy jakie akwa ile roślin itd.) Jaką masz obsadę bo makro to ci rybki same zrobią kupkami (fosfor i azot), więc najpierw pomiar PO4, bo jak z tym przesadzisz to glony długo czekać nie będą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na całej linii Aquabotanique

 

Mikroelementy

Makroelementy

Power Fe+

AquaPotas

 

Mikro - zawierają wszystkie niezbędne składniki w optymalnym stężeniu, dodatkowo można stosować Power Fe+ dla uwydatnienia kolorów roślin, zwłaszcza czerwonych.

 

Makro - zawierają minimum ważnych do prawidłowego wzrostu pierwiastków w przyswajalnej przez rośliny ilości, nie należy jednak z tym przesadzać. Makro zawiera potas, niemniej tego pierwiastka nigdy za dużo w akwarium nie ma dlatego dodawanie do podmienianej wody AquaPotas poprawia kondycję roślin i jest bezpieczniejsze w przypadku, gdy masz problem z glonami z rodziny zielenic. Wtedy makro odstawiasz (azot fosfor w składzie itd) i lejesz samo AquaPotas.

 

Osobiście uważam, że w zupełności wystarczy AquaPotas i Power Fe+

jeżeli będziesz mieć za mało fosforu i azotu zwyczajnie w świecie przekarmiasz ze 3 razy rybki i badasz poziom NO3 i PO4.

 

Oczywiście do tego wszystkiego używam kulek JBL Kugeln w podłożu co również ma znaczenie (duża zawartość wolno uwalniającego się żelaza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na całej linii Aquabotanique

 

Mikroelementy

Makroelementy

Power Fe+

AquaPotas

 

Mikro - zawierają wszystkie niezbędne składniki w optymalnym stężeniu, dodatkowo można stosować Power Fe+ dla uwydatnienia kolorów roślin, zwłaszcza czerwonych.

 

Makro - zawierają minimum ważnych do prawidłowego wzrostu pierwiastków w przyswajalnej przez rośliny ilości, nie należy jednak z tym przesadzać. Makro zawiera potas, niemniej tego pierwiastka nigdy za dużo w akwarium nie ma dlatego dodawanie do podmienianej wody AquaPotas poprawia kondycję roślin i jest bezpieczniejsze w przypadku, gdy masz problem z glonami z rodziny zielenic. Wtedy makro odstawiasz (azot fosfor w składzie itd) i lejesz samo AquaPotas.

 

Osobiście uważam, że w zupełności wystarczy AquaPotas i Power Fe+

jeżeli będziesz mieć za mało fosforu i azotu zwyczajnie w świecie przekarmiasz ze 3 razy rybki i badasz poziom NO3 i PO4.

 

Oczywiście do tego wszystkiego używam kulek JBL Kugeln w podłożu co również ma znaczenie (duża zawartość wolno uwalniającego się żelaza)

czyli uzywanie aq potas i makro jednoczesnie mijaja sie z celem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... czyżby glonarium przez Ciebie przemówiło? :D wiem, że szybko się uporasz z problemem ale to co mówi to fakt

kirysek pomagal mi w walce z zilenicami z tad te posty ale to juz pomalu mija naswietlenie 6h na dobe pomaga natomiast okrzemki szaleja dalej brazowo na roslinach w niedziele podmianka 25% z 200l byla ale jeszcze gorzej w sumie nie wiem juz co robic naworzenie obecnae to 1/4 plantamin tetry czekam na dyfuzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...