Jump to content

Kubełek do 112l z termo

Recommended Posts

Cześć, 

przymierzam się do małego/wielkiego restartu zbiornika i zastanawiam się z jakiego filtra kubełkowego skorzystać, 

aktualnie korzystam z Multikani 800 który według mnie jest jednym z większych nieporozumień jakie miałem kiedykolwiek w akwarium :) 

po konsultacji z zaprzyjaźnionym sklepem akwarystycznym padło na Aquael Ultramax 1000, pytanie czy to dobry wybór? 

Zastanawiałem się nad podobną konstrukcją z zamontowaną w zestawie grzałką, jest coś wartego zakupu ? Czy lepiej nie bawić się w tego typu konstrukcje i dać coś np na węża? :)

I tak po za tematem, poleci ktoś jakiś prosty układ CO2? (nie za miliony monet) 

Z góry dzięki za pomoc. 

W dniu 7.11.2022 o 17:08, Arek2678 napisał:

po konsultacji z zaprzyjaźnionym sklepem akwarystycznym padło na Aquael Ultramax 1000, pytanie czy to dobry wybór? 

Każdy ma jakieś preferencje. Mam Tetry Ex i Ikola Maxx, te marki i modele mogę polecić.

Zastanawiałem się nad podobną konstrukcją z zamontowaną w zestawie grzałką, jest coś wartego zakupu ? Czy lepiej nie bawić się w tego typu konstrukcje i dać coś np na węża?

Filtr z wbudowaną grzałką to oczywiście wygoda. Każda instalacja na wężu zmniejszy przepływ filtra. Najtańsza opcja to klasyczna grzałka w akwarium.

I tak po za tematem, poleci ktoś jakiś prosty układ CO2?

Jak bardzo prosty? Ile jesteś w stanie przeznaczyć na taką instalację.

1. Sprawdzę, one mają wbudowany prefiltr ?

Zależy mi na konstrukcji z wbudowanym/wyjmowanym prefiltrem, żebym nie musiał całości demontować co dwa tygodnie 😅

2. To w takiej sytuacji czy jest coś sensownego z wbudowanym grzaniem ? 

3. Powiedzmy zestaw do 300-400 zł ?