Skocz do zawartości

akwarium 50l. POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu miałem akwarium 120l. Pękło.Zalało mi mieszkanie.To było 3lata temu i nie chciałem już mieć rybek ale to ciągnie.Teraz znowu mam akwarium tyle że mniejsze 50l panoramę. Obsada: 2 prętniki,2 żałobniczki, 2 platki, 4 neony (2 zdechły), 2 rozbory i kirysa. Nowa hodowla jest 3 tygodnie. Mam filtr wewnętrzny AQUA SZUT TURBO N 550 (pozostałość po poprzednim zbiorniku). W zoologicznym gdzie kupowałem wszystko sprzedawca polecił mi sztuczne rośliny. Kiedy już zrobiłem środek i zalałem wodą wszystko było ok. Od dwóch dni kiedy wyczyściłem fizelinę z filtra woda jest mętna (wydolność filtra to 540l/h i jest ustawiony na połowe). Zaczęły mi zdychać neony. W akwarium mam jeszcze piaskowiec ale chyba to nie jest problem. W poprzednim zbiorniku nie miałem takiego przypadku. Nie jestem zbyt doświadczony więc proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to efekt niedojrzałego zbiornika... Przy zakładaniu zbiornika od zalania przez ok jednego miesiąca przebiega tzw cykl azotowy. Dopiero jak on się ustabilizuje to powinno się wpuszczać rybki. Jeżeli woda zmętniała to zapewne źle wyczyściłeś filtr - w bieżącej wodzie??? Filtr czyścimy zawsze w wodzie spuszczonej przy podmianie wody i tylko wodą spuszczoną z baniaka. W filtrze jest bardzo dużo bakterii nitryfikacyjnych (rozkładających amoniak). Myjąc go w nowej wodzie (najczęściej chlorowanej) zabijasz kultury bakterii i stąd męt w wodzie. Co do obsady to masz prawie same stadne ryby po dwie sztuki... zostaw obsadę do czasu aż baniak dojrzeje i wtedy zredukuj obsadę.

 

prętniki trzymamy w haremach (1samiec+2samice)

żałobniczka - stadna

platki ok

neony - stadna

razbory - stadna

kiryski - stadna

 

do 50l polecam:

harem prętników (1+2)

te dwie platki

razborę klinową 8szt

kirysek 5szt (byle jednego gatunku - jak spiżowe to 5 jak panda to też 5 a nie po 2 z każdego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...