Skocz do zawartości

Oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

najtańsze diabelstwo :D Nic nadzwyczajnego - zwykła daylight 6500K (barwa światła dziennego, biała) o słabym współczynniku oddawania barw. Stosuje się je masowo w zakładach produkcyjnych. Kolory nie grają roli, a tanim kosztem jest światło białe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycinać raczej nie. Zależy jaki wariant wybierzesz. opcje są co najmniej dwie: :D

 

1. Kupić gotową oprawę świetlówkową z wbudowanym statecznikiem, przykręcić do pokrywy podłączyć do prądu i heja

 

2. Kupić dwie oprawki bryzgoszczelne, najlepiej dokupić odbłyśniki, statecznik elektroniczny do potrzebnych świetlówek i wtedy trzeba podważyć klapkę w pokrywie. Raczej nie powinno się nic stać. Jak będziesz delikatnie p[odważał z któregoś rogu śrubokrętem to będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o świetlówkę to dlaczego ma stracić na mocy czy barwie? To normalna oprawa świetlówkowa z wbudowanym statecznikiem. Jaką świetlówkę wsadzisz taka będzie świecić :D (o ile statecznik jest w stanie obsłużyć, ale innych mocy nie wsadzisz, bo mają inne długości). jeżeli chodzi o to CO2 z butli to nie jestem do niego przekonany. Ja postawiłem bimbrownię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo z reguły przerabiają w ten sposób, że od razu wstawiają po 3-4 świetlówki i do nich ładują jeden statecznik, lub dwa, by mieć oświetlenie stopniowe (włączane nierównomiernie)no i ładniej wygląda mimo wszystko jak wiszą same rury zamiast całych oprawek. Do samych rur można bez problemu dołożyć odbłyśnik, do oprawki nie zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...