Skocz do zawartości

Oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy.

 

Mam jeden problem dobór oświetlenia, a to jest przecież bardzo ważne.Moje akwarium to 54litry.Nie wiem bardzo jakich użyć świetlówek. Będę przerabiał pokrywę na dwie świetlówki po 15W, tylko nie wiem jakich, a chcem, aby dobrze rosły mi rośliny. Was proszę o pomoc w wyborze świetlówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już sporo światełka. Jak dołożysz do tego bimbrownię to nie poznasz swoich roślin :D A co do odżywek to warto dać gliniane kulki z JBL-a. Dobry nawóz, a glina ma właściwości wspomagające wymianę składników mineralnych. Do tego jak dodasz jakiś nawóz w płynie to będziesz miał gąszcz. Poczytaj trochę o bimbrowni (w tani sposób można koksować roślinki) tylko jeden warunek - min 0.5W/1L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko lepiej dać zwykłą glinę i nawóz w kulkach/tabletkach

Co znaczy mimo wszystko ?? Glina + żwir i to będzie lepsze niż Amazonia cz Aqua substrat II ?? Czy chodzi tylko o cene ??

PS. to nie są nawozy tylko gotowe podłoża .

nie będzie lepszy niż gotowe podłoże tylko, że 5 kg takiego podłoża zaczyna się od 40zł wzwyż... jak masz sobie tym wysypać 200l baniak to życzę powodzenia... podobny efekt jest przy podsypaniu gliną podobny efekt a cena kilkadziesiąt razy mniejsza... warto o tym pomyśleć i kupić w to miejsce np. roślin :D

 

Co do bimbrowni to na forum też bardzo dużo tematów:

viewtopic.php?f=5&t=3081&p=28862&hilit=bimbrownia#p28862

viewtopic.php?f=5&t=2536&p=23473&hilit=bimbrownia#p23473

 

jak powertujesz to znajdziesz więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne mówisz o starterze... jeżeli będziesz przerabiał pokrywę i kupisz stateczniki elektroniczne to nie będziesz musiał ich stosować. Bo w starym (tanim) systemie podłączeniowym świetlówek był równolegle do świetlówki podłączony starter, który wymuszał stroboskopowy efekt zapłonu. Dzisiaj przez stateczniki elektroniczne nie trzeba starterów, świetlówki są dłużej żywotne, zużywają mniej prądu, są mniejsze, lżejsze i się tak mocno nie grzeją... Jedyne co przeraża to cena, bo taki statecznik to ok 50-90zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...