Skocz do zawartości

CO 2 w 50 l?


Rekomendowane odpowiedzi

Proste Pytanie: czy przy 50 - litrowum akwarium warto inwestować w CO2? i Jeszcze jedno w sklepie dostałem dwie tabletki nawążące (zakładam akwarium) wsadziłem w żwirek i trochę sie rozpuściły, praktycznie te białe kawałki pływają na powierzchni...czy to szkodliwe i czu to w jakis sposob sie wchloenie w roslinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest szkodliwe, po pewnym czasie albo opadna na dol lub filtr wciagnie.

tabletki najlepiej kolo roslin wsadzac. ale jak wsadziles gdzie indziej to i tak rosliny sobie poradza...

co do CO2 jezeli bedziesz chcial miec w akwarium duza ilosc roslin to sie przyda, a nawet bedzie niezbedne. w skrucie jezeli bedziesz mial dosyc duza ilosc ryb to one zapewnia roslina wystarczajaca ilosc CO2 (ryby wdychaja powietrze rozpuszczone w wodzie i wydychaja CO2) ale to napewo wiesz. jezeli bedziesz chcial miec bardzo zarosniete akwarium roznymi roslinami a malo ryb to bedziesz mial bardzo duzo tlenu w wodzie a malo CO2 i rosliny beda padac. poziom CO2 w wodzie zalezy tez od oswietlenia (niepamietam od ilu wat/1litr wody niezbedne jest stosowanie CO2). majac instalacje CO2 musisz pamietac zeby wylanczac ja na noc poniewaz w nocy rosliny pobieraja tlen a nie CO2.

osobiscie w moim akwarium nie uzywam CO2. u mnie sa tylko dwie rosliny i spora gromadka ryb (powiem nawet ze mam przerybione akwarium). uzywam tylko napowietrznienia.. rosliny i ryby rosna i nic im sie nie dzieje...

wedlug mnie obserwuj czy rosliny rosna bez instalacji CO2 jak rosna to sobie daruj ten wydatek..chyba ze chcesz zeby szybciej rosly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie trochę o CO2 i bimbrowni. Jest tego sporo na forum. W wielkim skrócie: CO2 powinno się podawać przy oświetleniu powyżej 0,5 W/L i przy podawaniu dobrych i odpowiednich nawozów. Jeśli chodzi o tabletki nawożące, które zastosowałeś, to wydaje mi się, że za płytko je wsadziłeś pod żwir. Roślinki to wchłoną ale chyba niezbyt fajnie to wygląda, jak ci takie kawałki pływają po akwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...