Skocz do zawartości

Kiedy można wpuścić rybki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Napełniłem swoje 50 litrowe akwarium wodą dziś rano, tj piatek 31.07, rzecz jasna ze żwirem korzeniem, roślinkami. Chciałbym wpuscic rybki, jednakże sprzedawca zalecił mi 3 dni filtrowania (żwir mam prawie że kryształ, tak go wypłukałem, są miniaturowe bąbelki osadzone na ściankach akwarium - nie bardzo wiem, co - a jest ich troche - one oznaczają). Słyszałem coć o preparacie Tetra-Safe Start, ponoć jak sie go wleje, można niemalże natychmiast wpuscic rybki do akwarium....co o tym sądzicie? I jeszcze jadna rzecz jaki zestaw rybek można by do niego dopasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Aqua safe start to nie wiem bo nie używałem, ale sądzę że to tylko naciąganie ludzi. Poczekaj od 2 tyg do 3,4 tyg. Akwarium musi dojrzeć jeżeli wcześnie wpuścisz ryby może to mieć opłakane skutki w przyszłości i zachwieje równowagę biologiczną akwarium. Z tymi 3 dniami to sprzedawcy jak zwykle wygłaszają swoje poglądy dla zarobku już się przekonałem że na każdym kroku dla zysku uspokoją i dadzą "dobrą" radę. Najlepiej jeżeli jest "zielony" w sprawach związanych z akwarystyką to zaczerpnij jakieś literatury fachowej albo poszukaj darmowych broszur o rybach i akwariach w sklepach zoologicznych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preparaty tego typu przeważnie odchlorowują wodę (zmianiają chlor w chlorki) i usuwają metale ciężkie których w kranówce jest ilość znikoma ;)

 

ten sam efekt uzyskujemy przez odstanie się wody zanim wlejemy do akwarium czego pewnie nie zrobiłeś ;)

 

a to długie czekanie co wszyscy zalecają służy stworzeniu odpowiedniej (i bardzo ważnej) flory bakteryjnej w wodzie ;)

dzieki takiemu odstaniu po wpuszczeniu rybek najprawdopodobniej nie będzesz miał problemów z pierwotniakami i innymi potworkami i unikniesz przerażenia które towarzyszy wielu młodym akwarystom u których woda staje się biała ^^

 

ja zrobiłem tak w nowym akwa:

-50% wody ze starego akwarium ;)

-50% czystej ,odstanej odchlorowanej

-w akwa chodził 2 dni non stop stary filtr ze starą gąbką

 

po 2ch dniach wpuściłem ryby i nic im nie jest ,chorób ,pierwotniaków ,nie zaobserwowałem ;)

 

tajemnicą nie jest że 90% osób zajmującymi sie akwariami jako nieprofesjonalne hobby nie trzyma samej wody tygodniami ;)

większość ludzi nie ma pojęcia o hodowli ,akwarium jest po to żeby kupić ,nalać wodę ,wpuścić rybki i ma ładnie wyglądać na szafce xP

ba częstym widokiem w zoologicznym jaki widze jest to że ludzie kupują od razu akwaria i ryby...

trzymać wode tak ,ale moim zdaniem nie przesadnie długo ,szczególnie w małym akwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przerażają sprzedawcy wciskający takie kity niedoświadczonym osobom ;/ Parę razy spotkałem się z szczerą odpowiedzią sprzedawców ale to chodziło o groszowe sprawy :D sumienie ich wtedy nie gryzło. Co innego jak ktoś pyta o wszystko a co innego jak ktoś pyta tylko o preparat lub pokarm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bąbelki to nic groźnego znikną, są dlatego, że woda była prosto z kranu. ryby możesz wpuścić dopiero po minimum dwóch tygodniach jak akwarium dojrzeje (poczytaj o tym ). możesz przyspieszyć dojrzewanie używając biostarterów. ja dawałem pod gąbkę do filtra kapsułki z koloniami bakterii nitryfikacyjnych. obsadę proponuje 10 neonów innesa 6 rozborek klinowych 2 kiryski spiżowe i kosiarkę. poczytaj o rybkach zanim coś kupisz bo sprzedawca sprzeda Ci np. jednego skalara i powie że wystarczy. ja zanim założyłem akwarium miesiąc siedziałem przy necie i czytałem, wystartowałem z pierwszym od razu 200 l i jest ok. jestem początkujący pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...