Skocz do zawartości

problem z krewetkami red cherry


abrams
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z krewetkami red cherry. podobno krewetki red cherry potrzebują napowietrzania i filtracji oraz oświetlenia 24h na dobę. czy to prawda? ja moim rybkom na noc wyłączam oświetlenie, napowietrzanie i filtrację bo raz gdy zostawiłem na noc włączony filtr z akwarium wyskoczył mi mój ukochany mieczyk. od tamtej pory nie zostawiam na noc włączonego sprzętu tylko grzałka pozostaje włączona cały czas.

nigdy nie zdechła mi żadna ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napowietrzania, to zależy czy filtr powoduje duży ruch tafli wody, jeśli tak, to tak naprawdę dodatkowe napowietrzanie nie jest potrzebne. Ja w swoich akwariach nie mam żadnego napowietrzania, za to filtry kaskadowe, które dość mocno poruszają taflą i to w zupełności wystarcza, i to przy naprawdę dużej ilości krewetek. Oczywiście można dodatkowo napowietrzać, ale jeśli tak, to właśnie szczególnie w nocy, w dzień jest to zbędne, bo tlen jest wytwarzany przez rośliny. Włączanie napowietrzania na dzień i wyłączanie na noc zupełnie mija się z sensem.

Natomiast filtr powinien być włączony non stop. W ogóle nie widzę żadnego związku między włączonym filtrem a wyskakiwaniem ryb :shock:

Co do światła, to tak jak napisali przedmówcy, tylko w ciągu dnia, 10-12 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...