Jump to content

Za duży Glonojad


Domino123
 Share

Recommended Posts

Witajcie mam pewien problem 3 lata temu mama kupiła mi do akwarium małego glonojada. Byłem wtedy jeszcze mocno niedoświadczony i nie przewidziałem, że on urośnie. Obecnie mierzy około 25 cm. Niestety moje akwarium nie może go pomieścić. Nie chce, żeby się męczył. Co mam z nim zrobić? Nie potrafię dokładnie określić jaki to glonojad, ale dam zdjęcie. 

IMG_20220831_225338.jpg

IMG_20220831_225422.jpg

Link to comment
Share on other sites

To Hypostomus plecostomus, albo Pterygoplichthys gibbiceps. Oba gatunki dorastają do 50 cm. Hodowla tych ryb w nieodpowiednich (za małych) zbiornikach spowoduje ich karłowacenie, zmiany w szkielecie, narządach wewnętrznych. Powinieneś oddać go komuś kto ma odpowiednio duuuży zbiornik, albo do sklepu zoologicznego.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Skoro już kilka lat zajmujesz się rybkami to może pomyśl o zakupie większego akwarium? Mając więcej miejsca, będziesz mógł mieć więcej ciekawych rybek i ogółem mogłoby to wyglądać naprawdę ciekawie (wystarczy zobaczyć na zdjęciach z Internetu jak pięknie akwaria potrafią być urządzone). Poza tym co do glonojadów, to jeśli mógłbyś utrzymać odpowiednie warunki, to naprawdę świetnie wygląda (przynajmniej dla mnie) glonojad syjamski. A jego wielkość to od 12 do 15 centymetrów. Zresztą możesz sobie sprawdzić jego opis, choćby tutaj https://fajnyzwierzak.pl/porady/glonojad-syjamski-charakterystyka-hodowla-wymagania-porady/. Tak czy siak ten Twój glonojad jest naprawdę piękny, więc zastanów się czy nie dałbyś rady zrobić czegoś żeby utrzymać go w dobrym stanie u siebie, jeśli nie to oczywiście tak jak wspomniano wcześniej, lepiej jest go oddać komuś.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...