Jump to content

Za duży Glonojad

Domino123
 Share

Recommended Posts

Witajcie mam pewien problem 3 lata temu mama kupiła mi do akwarium małego glonojada. Byłem wtedy jeszcze mocno niedoświadczony i nie przewidziałem, że on urośnie. Obecnie mierzy około 25 cm. Niestety moje akwarium nie może go pomieścić. Nie chce, żeby się męczył. Co mam z nim zrobić? Nie potrafię dokładnie określić jaki to glonojad, ale dam zdjęcie. 

IMG_20220831_225338.jpg

IMG_20220831_225422.jpg

To Hypostomus plecostomus, albo Pterygoplichthys gibbiceps. Oba gatunki dorastają do 50 cm. Hodowla tych ryb w nieodpowiednich (za małych) zbiornikach spowoduje ich karłowacenie, zmiany w szkielecie, narządach wewnętrznych. Powinieneś oddać go komuś kto ma odpowiednio duuuży zbiornik, albo do sklepu zoologicznego.

• 4 weeks later...

Skoro już kilka lat zajmujesz się rybkami to może pomyśl o zakupie większego akwarium? Mając więcej miejsca, będziesz mógł mieć więcej ciekawych rybek i ogółem mogłoby to wyglądać naprawdę ciekawie (wystarczy zobaczyć na zdjęciach z Internetu jak pięknie akwaria potrafią być urządzone). Poza tym co do glonojadów, to jeśli mógłbyś utrzymać odpowiednie warunki, to naprawdę świetnie wygląda (przynajmniej dla mnie) glonojad syjamski. A jego wielkość to od 12 do 15 centymetrów. Zresztą możesz sobie sprawdzić jego opis, choćby tutaj https://fajnyzwierzak.pl/porady/glonojad-syjamski-charakterystyka-hodowla-wymagania-porady/. Tak czy siak ten Twój glonojad jest naprawdę piękny, więc zastanów się czy nie dałbyś rady zrobić czegoś żeby utrzymać go w dobrym stanie u siebie, jeśli nie to oczywiście tak jak wspomniano wcześniej, lepiej jest go oddać komuś.