Skocz do zawartości

Pyszczaki i inne rybki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę do mojego 120l wpuścić Pyszczaki (Mam już też Zbrojnika i Giętkozęba). Zastanawiam się jakie rybki mogę do nich dać. Czytałem, że Pyszczaki są agresywne (Będą się bić między sobą ?), myślałem, żeby włożyć do nich Pielęgnice Papuzie lub Sumy Rekinie. Dałoby radę ? Podobno też niszczą rośliny, mam tylko Moczarki, zniszczą je ?

Szczególnie interesują mnie Pyszczaki Saulosa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anija

To takie trochę ogólne gadanie ;)

Jak na moje oko kilka Pyszczków i 1/max2 Papuzie to nie jest za dużo do 120l :)

 

@Shem

Yyy... no bardzo podobną obsadę sam chciałem mieć, ale w tamtym temacie Pyszczaki niezdechły przez Papuzie.

 

Ogólnie wczoraj siedziałem ponad pół dnia nad wyszukiwaniem info na temat pyszczaków (szczególnie Saulosa) i Papuzi i nie znalazłem niczego co by stało na przeszkodzie...

Podkreślam, że jestem początkujący jeśli chodzi o Pielęgnice.

 

Może jakieś konkretniejsze i wiarygodne powody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno przeczytałeś cały temat?

Skoro tak dużo czytasz i ciągle nie możesz wyciągnąć wniosków z tego co czytasz to może masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem bądź analizą danych? albo po prostu jesteś zbyt uparty i nic do ciebie nie dociera?

 

Zrób jak uważasz tylko nie zakładaj za 2tygodnie tematu, że padają ci ryby.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to Ci powiem, że pyszczaki TRZYMA SIĘ SAME.

 

Są rybami bardzo ruchliwymi, a papuzie to lenie (miałam w 240l - 4 szt)

 

papuzia osiąga 30cm - zdajesz sobie z tego sprawę ??

 

Pyszczaków chcesz mieć kilka, a papuzie tylko 2 - będzie wojna

 

Jak sobie wyobrażasz karmienie tych ryb?

Widziałeś kiedyś papuzie podczas podawania "posiłku"

 

Inna budowa ciała papuzich i pyszczaków też ma w/g mnie znaczenie.

 

Jak chcesz w 120l :shock: podzielić rewiry dla papuzich i pyszczaków?

 

Myślisz, że papuzie nie przystępują do tarła i nie składają ikry ?

 

Jeżeli człowiek nie może wtedy ręki wsadzić do akwa to wyobraź sobie wojne pomiędzy papuzimi 2 szt, a pyszczakim szt ??

 

Jedyne co łączy te ryby to podobne parametry wody, ale papuzia w syfie przeżyje,a pyszczaki ci padną.

 

Jeżeli nie chcesz robić typowego biotopu malawi to załóż sobie akwa ogólne i nie męcz ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam w zamiarze założenie akwarium z pyszczakami i to w cale nie jest łatwe zadanie. Do tego ja chce chodować 4 gatunki pyszczaków w akwa o pojemności 360l a Ty w swoim możesz góra 1 gatunek. Więc konkretna odpowiedź albo pyszczaki albo papuzie. Po 2 Pyszczaki żyją w biotopie typowo skalistym i na codzień nie pływają z papuzimi. Ale skoro twierdzisz że zmieścisz to tak zrób tylko jak byś sie czuł jak by Cię zamkneli w 2 metrowym pomieszczeniu z 2 wojownikami sumo. Ryby z czasem rosną nie zapominaj o tym a Twoje akwarium dla tych 2 gatunków to raczej jak kałuża, a nie akwen do życia. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...