Skocz do zawartości

Książki


Patrycja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 9 miesięcy temu...

Ja ogólnie książek dużo czytam. Bardzo horrory lubię Mastertona i Kinga.

Książki, które i mogę polecić:

-"Kwiat Pustyni" Waris Dire

-"Drapieżcy" Graham Masterton

-"To" Stephen King

-Trylogia Stiega Larssona("Mężczyźni, Którzy Nienawidzą Kobiet", "Dziewczyna, Która Igrała z Ogniem", "Zamek z Piasku, Który Runął")

-"My, dzieci z dworca ZOO" Christiane F.

-"Sfinks" Graham Masterton

-"Czarny Anioł" Graham Masterton

-"Zielona Mila" Stephen King

 

I na razie tyle. Jak coś sobie przypomnę to dopiszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytać lubię, chroniczny brak czasu zupełnie nie współgra z tym hobby, ale myślę, że średnią krajową jednak przekraczam ;) Moje ulubione literackie klimaty i kierunki geograficzne to:

 

- literatura południowoamerykańska- mój konik, literatura kontynentu potencjału, możliwości i pasji. Z nazwisk przede wszystkim Sepulveda, Neruda, Laura Restrepo, również Sabato, Vallejo, Marquez

- bardzo szeroko pojęta twórczość bitników i buntowników XXwieku- Bukowski, Hunter S. Thompson, Celine

- od dziecka literatura marynistyczna- nasz Joseph Conrad, czy np. George Blond

- literatura środkowoeuropejska- choćby świetny i niedoceniony Józef Roth, Janosh, czy Milan Kundera

- poza tym np. Bułhakow, Puzo, siostry Bronte, Capote i sporo innych.

 

Najlepsza książka, jaką w swoim niedługim życiu miałem przyjemność przeczytać?? Zdecydowanie 'Nieznośna lekkość bytu' :D

 

Odblokowałam, Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dulle jesteś wspaniała.

 

Polecam Demoniczny Cykl Petera V. Bretta:

Od niechcenia ruszyłem "Pustynną Włócznie", bo widziałem kiedyś u kogoś okładkę. Zarwałem parę nocek, całkiem mnie wciągnęło. Pod koniec pierwszego tomu zaliczyłem mały zonk, gdy skończyła się nowa historia, a autor powrócił do starych bohaterów i okazało się że jest to...sequel "Malowanego Człowieka", więc żeby nic nie tracić przeskoczyłem do tej książki.

 

Ocena jak najbardziej pozytywna. Podoba mi się świat kreowany przez autora. Co ciekawe sam Brett nie pisze wybitnie językowo, do Tolkiena, a nawet Sapkowskiego ma tak daleko jak Grzegrzół do zostania adminem. Mimo wszystko przyjemnie to leci. Świat, przynajmniej z mroczniejszej "Pustynnej Włóczni" jest dość brutalny i zły [choć to i tak Ponyville w porównaniu do wiedźmińskiego universum], a historia mimo że dość przewidywalna to raczej bez szczęśliwych zakończeń. Polecam!

 

PS: Bym zapomniał. Taka ciekawostka. To pięcio tomowa saga...która jest jeszcze pisana. Na razie są pierwsze dwie części [po dwa tomy], trzecia będzie za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym czytać w nieskończoność:

"Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakow

"Faust" J.W. Goethe

"Diabeł. O formach, historii i kolejach losu Szatana, a także o jego powszechnej a złowrogiej obecności wśród wszystkich ludów, od czasów starożytnych aż po teraźniejszość" A.M. Di Nola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.R.R.Tolkien

-Hobbit

-Władca pierścieni(Drużyna pierścienia, Dwie wierze, powrót króla)

-Similarion

-Opowieści z niebezpiecznego królestwa

Jeśli chodzi o Tolkiena to z ojcem biliśmy się kto ma czytać książkę.

Również "Biały kieł"

20000 mil podmorskiej żeglugi

Dwa pierwsze tomy Clarksona

Teraz męczę "Cmentarz zwierząt" Kinga ale jakoś z oporami mi idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...