Skocz do zawartości

Za duża temperatura!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wiatraki od komputera na wymiar kupione polozone w miejscu gdzie sie karmi ryby (tam gdzie jest klapka) podlaczone pod ladowarek od starej nokia a jesli bedziesz chcial uzyskac pelna moc wiatrakow to musisz zasilacz 12v podlaczyc dobrze napowietrzaj akwa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu taka wysoka temp? jak masz piwnice to nalej wodę do wiadra lub czego tam masz i do piwnicy na 24h potem podmiana, ale to raz w tygodniu.

no nie jestem pewna czy to dobry pomysl wlewac bezposrednio do baniaka zimna wode,krewetki zlapia szybko jakies swinsto (ale nie jestem pewna)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najwieksze upaly wkladalam do akwarium zamrozona wode w butelce 1,5 l, ale byla to dorazna pomoc, bo temperatura spadala tylko o 1 stopien. Robilam tak kilkakrotnie i utrzymywalam temp w granicach 28 stopni. Lepsze to niz nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym, lód obniża bardzo niewiele temperaturę, szczerze mówiąc nawet dolewanie zimnej wody u mnie niewiele zdziałało, wiadomo, że trzeba to powoli robić i też tylko jeden stopień uzyskałam. Może ktoś wreszcie wynajdzie... klimatyzowane akwaria??? :D Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalam, dorazna pomoc, ktora chwilowo obiza temperature. Zeby to sie sprawdzilo na dluzej trzeba by powtarzac cala operacje kilka razy dziennie. U mnie lod obnizal temperature na jakies 3 godziny a potem znowu wzrastala. Butelki zajmuja duzo miejsca w zamrazalniku i dlugo sie zamrazaja, ale dobrym sposobem sa woreczki z lodem (takie do drinkow) malo miejsca i mozna szybko powtarzac zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu taka wysoka temp? jak masz piwnice to nalej wodę do wiadra lub czego tam masz i do piwnicy na 24h potem podmiana, ale to raz w tygodniu.

no nie jestem pewna czy to dobry pomysl wlewac bezposrednio do baniaka zimna wode,krewetki zlapia szybko jakies swinsto (ale nie jestem pewna)
Tylko ta woda jest napewno cieplejsza niż ta z zamrażarki :] jeśli będzie to robić powoli to raczej nic się nie stanie. Tylko takie rozwiązania z lodem i zimną woda są krótko trwałe a mało kto ma tyle czasu żeby latać co chwile po woreczki z lodem i je wymieniać... a wode wymieniać pare razy dziennie to nic dobrego.

Zostaje nam i rybką przeczekać upały, lepiej napowietrzać i skracać czas świecenia. Lub obłożyć akwa lodem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, wprawdzie tempka utrzymuje sie na poziomie 28 stopni a przez noc spada do 26-25 stopni ale i tak kombinuje jak moge.Odstaną wode z lodowki wlewałem ale bardzo szybko tempka wracala na 28 .Zastanowilo mnie jednak opisane wyłaczanie grzałki, przeciez gdy tempka jest wieksza to termostat nie pozwoli na grzanie wiec tu chyba nie jest problem, co do pokrywy to u mnie stoi na ,,palikach" plastykowych mojego pomyslu :)) zwiekszylo to przeplyw powietrza a jednoczesnie nie chlapie mi po blacie woda z deszczowni i napowietrzacza.Co do witraczka to gdzies wyczytałem ze woda i tak złapie tempke otoczenia i wiatraczki malo sie sprawdzaja ale sam tego nie moge stwierdzic bo takowego nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...