Jump to content

Nowe akwarium dla bojownika


Recommended Posts

Witam wszystkich .

Naczytałem się sporo tematów na różnych forach, z tego najwięcej wiedzy wyniosłem, jednak nadal mam dylemat.

 

Mianowicie mój problem wygląda tak:
Mam komodę wysoką z półkami i chciałbym na pierwszej półce zmieścić akwarium, poniżej są szuflady. Wymiar półki to 57 x 33 x 30 (ale wysokość mogę zrobić nawet 60 wyciągając jedną półkę).

Mam 2 opcje:


1. Kupić akwarium 50x30x30 z filtrem wewnętrznym, na kubełek nie mam miejsca, chyba że wytnę dziury i dam obok tej komody kubełek co będzie mało estetyczne.

Jeśli to rozwiązanie bym wybrał to jaki filtr i osprzęt kupić żeby bojkowi nic się nie stało i rybka mogła swobodnie się poruszać bo jak wiadomo ta rybka nie lubi prądu wody, a w naturze żyje w "kałużach". Myślałem o rozwiązaniach Aquael seria FAN, lub seria Turbo (tutaj można pobawić się w składanie filtra wg potrzeb, jest fajny kubełek na co sie tam chce), na samym początku myślałem też o ASAP, ale podobno wirnik jest przed gąbką i lubi wciągać rybki i krewetki. Jaką grzałkę polecacie do takiego akwarium żeby dawała radę. Oczywiście oba filtry myślałem dać z deszczownicą skierowaną na szybę akwarium co zminimalizuje prąd wody.

 

2. Kupić akwarium 40x25x30 z filtrem zewnętrznym. Tutaj myślałem o rozwiązaniu Versamax FXN2, mały prąd wody i możliwość podłączenia skimmera w razie problemów z kożuchem - bo w aktualnym akwarium robi się on non stop i to gęsty (narazie rybka męczy się bez niczego i chciałem mu zrobić coś w czym będzie się czuła dobrze - kupiliśmy rybkę synowi nic nie wiedząc totalnie, a w sklepie nie doradzono nic - jedyne słowa - wymianiać wodę co tydzień i to starczy)

 

Do akwarium zamierzam dodać kilka rybek i krewetek, które mogą żyć w harmonii z bojownikiem, oczywiście będę testował pojedynczo które bojek zaakceptuje. 

Edited by FIfiel
Link to comment
Share on other sites

Ja do bojownikarium dałbym jakieś chińskie mieszadełko, typu HJ-311B, sam takiego używam i jest spoko. W 30l nie robi specjalnie zamieszania, w przeciwieństwie do pata mini w 45l. Biologię i tak zrobi podłoże, ten filterek ma tylko ruszać wodą i trochę syfu wyłapywać, warto wyrzucić ten wkład bio i dać maksymalnie dużą gąbkę do niego. Nie rozwiąże to niestety problemy z filmem białkowym.

Link to comment
Share on other sites

Pod półka będzie wspornik z dwóch desek 2.8 cm x 4 cm albo z dwóch profili metalowych. Zanim postawie tam baniaczek to koniecznie muszę to wzmocnić bo max wytrzymałość tej półki to może 20 kg że wzmocnieniem na deskach pewno być do 70kg, na metalowych wspornikach powinno dać radę nawet do 100kg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...