Skocz do zawartości

Pielęgniczki Ramireza kopią dół


Igor112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem całkiem nowy na tym forum. Trzy dni temu na giełdzie akwarystycznej zakupiłem parkę Pielęgniczki Ramireza Electric Blue. Od wczoraj  zaczęły kopać dół w podłożu w kącie akwarium. 

 

Akwarium 112l.

Obsada (wiem , że nie zbyt dobra, nie hejtujcie mnie za to):

- 9 Gupików Pawie Oczko+narybek

-4 Mieczyki Hellera

-2 Gurami złote

-4 Zbrojniki Złote + narybek

- 5 Prystelek Barwnych

-Kirys Panda 4sztuki

- Kirys Pstry 4 szt.

 

Jeśli ktoś wie co to może oznaczać, byłbym wdzięczny za okazaną pomoc. Liczę na obejście się z hejtem w związku z moją obsadą.

Edytowane przez Igor112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykują się do tarła. Jeśli nie masz w akwarium gładkich kamieni, naturalnych korzeni, czy innej powierzchni, na której mogłyby złożyć ikrę, to kopią sobie dołek.

Może też być, że już złożyły gdzieś ikrę i tam będą przenosić maluchy. Sprawdź, czy nie pilnują gdzieś, na przemian z kopaniem dołka.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdzie się nie ruszały już od wczoraj, jeśli by złożyły, to by tam już było skupisko ryb. A tak w ogóle czy to możliwe, aby ryby po tak szybkim czasie już zaczęły składać ikrę? Dół ma jakieś (na oko) góra 5 cm. średnicy, i około 3 cm. głębokości. Czy są jakieś uwagi do pozostałej obsady? Jeśli są ,  proszę napisać, ale nie w sposób hejtu. Piszę aby nie w taki sposób, ponieważ sporo się naczytałem na innych forach o obsadach i pytających często spotykał hejt.  Tak na marginesie, Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

 

P.S  Jestem nowy ale postaram się załączyć tutaj ich zdjęcie.

ramirezy i dół.jpg

Edytowane przez Igor112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mogą tak szybko składać ikrę. Zmiana parametrów to powoduje, często na lepsze niż w sklepie.

Inne ryby raczej nie interesują się złożoną ikrą. Za to jak maluchy zaczęłyby już pływać, to zapewne posłużą innym za obiadek.

 

W obsadach niestety nie pomogę, musiałabym pół nocy spędzić na przeszukiwaniu danych ;) Ale pewnie inni pomogą, bez hejtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 20:11, Igor112 napisał:

życzę dobrej nocy.

A dziękuję, wyspałam się :)

 

Pogrzebałam trochę w obsadach.

Podaj parametry wody i dokładne wymiary akwarium.

 

To będzie już trochę nie na temat, więc jak moderatorzy uznają za słuszne, to wydzielą posty to osobnego tematu w dziale "Obsady".

Edytowane przez maziama
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, parametry są ok. Teraz wkleję screena z wyników testów. Oczywiście akwarium jest dojrzałe, pierwsze ryby są tutaj od listopada. Jeśli znacie , to możecie podać nazwy jakiś preparatów na ulepszenie owych parametrów. Ale z tego co widzę tylko GH jest za niskie, i CO2 za niskie. Czytam to z tego co pisze pod każdym z parametrów na tej stronie, z której wysłałem wam screena. A o tą obsadę tak pytam, ale w summie i tak nie ma  gdzie oddać ryb więc zostanie mi tylko krakowska giełda akwarystyczna , może tam się uda.

 

Co do akwarium to:112l.  wymiary: dł.80cm    szer. 30 cm.   wys. 35cm.

Parametry.thumb.jpg.e57482e8b6960407613ac526d7614c09.jpg

Edytowane przez Igor112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 12:37, Igor112 napisał:

parametry są ok.

Nie ma czegoś takiego, jeśli masz w zbiorniku ryby, które potrzebują różnych parametrów.

Dla przykładu, nie są OK dla gupików, bo potrzebują twardszej wody. Z kolei jak podniesiesz twardość to innym rybom nie będzie to "pasować".

 

Trochę czasu mi zajęło ogarnięcie tej obsady, ale skoro piszesz, że "tak tylko pytałeś" i nie masz gdzie oddać ryb, to nie będę się "produkować" niepotrzebnie ;) 

Tylko nie dziw się, że jest hejt na osoby, które wiedzą, że mają złą obsadę, a nie chcą z tym nic zrobić.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Luna zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...