Skocz do zawartości

POMOC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja mam takie pytanie: Mam akwarium 112 litrów, ryby: Bocja wspaniała 1 szt (12 - 15 cm), glonojad niebieski - chyba tak się zwie 1 szt (15 cm), bocja siatkowana 5 sztuk (4 cm), Danio malabarski 6 szt (ok 14 cm).
W akwarium są 2 rurki ze sklepu akwarystycznego (wykonane tego materiału jak zamki), 1 zamek sporej wielkości (szerokość ok 20 cm, wysokość 15 cm z basztami do 22 cm), kamyki rzeczne wielkości dłoni i mniejsze, 1 korzeń, oczywiście żwir średniej wielkości (nie większe niż moneta 1 gr)
Czy to normalne że te bocje siatkowane są wystraszone i chowają się gdzie się tylko da? Jest 16.02.2021 godz 2:20 jak pisze wiadomość, bocje siatkowane mam od 15.02.2021 od godz 13:00 (o tej godzinie je wpuściłem do akwarium). Widzę że ten glonojad jest bardziej aktywny niż zawsze. Czy on może te bocje siatkowane żywe zjeść (wiem że głupie pytanie ale się boje o nie) Brak u mnie roślin bo nie chcą mi rosnąć. Wolę ich nie mieć jak mam wydawać kasę i one za miesiąc zgniją.
Może to dziwne ale zawsze się boję o nowe rybki. Miałem do dnia 14.02.2021 wieloletnią bocję siatkowaną 1sz (10 - 11 cm, nie większą)

Siedzę w nocy i co chwila zerkam na te nowe bocje i staram się je policzyć. to chyba jest paranoja moja. Sam nie wiem. Akwarium mam od wielu lat (ok 20). Zawsze się boję o nowe rybki a miałem ich sporo i różne gatunki, np mieczyków kilka, platki, molinezję. Były zemną aż nie pozdychały ze starości. Potem skalary ale krótko. Były też brzenki sumatrzańskie. Uwielbiam rybki. Sorki za bardzo się rozpisałem.

A i jeszcze jedno pytanie: Glony zielone sie tworzą w akwarium. Jak się ich pozbyć? Preparaty akwarystyczne mało skuteczne (może nie trafiłem na dobry preparat). Za rzadko podmieniam wodę.
Zróbmy tak. Od żwiru do lustra wody mam wys. 29 cm wody (wysokość akwarium 39 cm). Ile ubrać wody (podmiana) i co ile dni to robić (proszę mi nie pisać ok 20, 30%, tylko bym prosił np w cm w tego co podałem. Tak mi będzie łatwiej)

v.jpg

vv.jpg

vvvvvv.jpg

scsss.jpg

ssssv.jpg

xxx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdjęcia kamykowi zamku to dodane na początku jak tylko je wsadzałem a było to kilka lat wstecz, raz mi na jednym forum zarzucili że takie rzeczy nie nadają się do akwarium. Najgorzej jest z tymi glonami które się tworzą a szybach (jest ich nie wiele ale są) i na sylikonie. Z szyb to zeskrobuję specjalnymi akcesoriami akwarystycznymi a co do sylikonu to nie da rady tego ze skrobać. Kupowałem preparaty płynne z azotem ale mało co to pomagało. Jedyne co rosło w akwarium to moczarka (miałem ja z 2 lata temu)

Sc_20210218_152335.jpg

Sc_20210218_152355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...