Jump to content

Okrzemki w nowym akwarium


krzysio2138
 Share

Recommended Posts

Hej, mam problem z okrzemkami. Moje akwarium 54l wystartowało 13 dni temu. Przez ten czas 1 raz podmieniłem wodę, jutro będę podmieniać kolejny raz(oczywiście 20-30%). Mam dużo roślinek invitro, które nie wymagają dużej ilości światła i nawożenia, rybek jeszcze nie wpuściłem. Pojawiły mi się okrzemki, narazie nie jest ich tak dużo, ale już jest nalot na szybach, podłożu i przenosi się na roślinki. Zawsze miałem z okrzemkami problem, i zawsze przegrywam. Co mogę zrobić? Oświetlenie to 13W(led), filtr 600l/h, woda brana ze studni(nie z wodociągu), światło święcę około 6-8h. Jak walczyć? Przeszukałem wszystkie poradniki, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Testów wody nie posiadam.

Link to comment
Share on other sites

W nowych zbiornikach często pojawiają się okrzemki. Po jakimś czasie powinny się wycofać. Może pomóc mocniejsze oświetlenie. Być może twoja woda ze studni ma większą zawartość krzemu. Akwarium ma małą pojemność, możesz przygotowywać wodę do podmian mieszając wodę ze studni z wodą demi. A najlepiej sama demi uzdatniona do odpowiedniej twardości KH i GH.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Powracam do tematu. Okrzemki przez jakiś czas zahamowały rozwój roślinek, ale dziś zauważyłem, że znowu zaczynają się rozwijać, więc jestem pełen nadziei. Teraz zauważyłem ślady sinic na najbardziej zakrzemionych roślinkach. Podczas najbliższej podmianki będę próbował wyczyścić te roślinki. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...