Skocz do zawartości

Okrzemki w nowym akwarium


krzysio2138
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem z okrzemkami. Moje akwarium 54l wystartowało 13 dni temu. Przez ten czas 1 raz podmieniłem wodę, jutro będę podmieniać kolejny raz(oczywiście 20-30%). Mam dużo roślinek invitro, które nie wymagają dużej ilości światła i nawożenia, rybek jeszcze nie wpuściłem. Pojawiły mi się okrzemki, narazie nie jest ich tak dużo, ale już jest nalot na szybach, podłożu i przenosi się na roślinki. Zawsze miałem z okrzemkami problem, i zawsze przegrywam. Co mogę zrobić? Oświetlenie to 13W(led), filtr 600l/h, woda brana ze studni(nie z wodociągu), światło święcę około 6-8h. Jak walczyć? Przeszukałem wszystkie poradniki, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Testów wody nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych zbiornikach często pojawiają się okrzemki. Po jakimś czasie powinny się wycofać. Może pomóc mocniejsze oświetlenie. Być może twoja woda ze studni ma większą zawartość krzemu. Akwarium ma małą pojemność, możesz przygotowywać wodę do podmian mieszając wodę ze studni z wodą demi. A najlepiej sama demi uzdatniona do odpowiedniej twardości KH i GH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powracam do tematu. Okrzemki przez jakiś czas zahamowały rozwój roślinek, ale dziś zauważyłem, że znowu zaczynają się rozwijać, więc jestem pełen nadziei. Teraz zauważyłem ślady sinic na najbardziej zakrzemionych roślinkach. Podczas najbliższej podmianki będę próbował wyczyścić te roślinki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...